Naujienos

Opozicija galanda kalavijus prieš valdančiuosius

Birutė KYBARTIENĖ

Opozicija (lyderė Rimantė Misiūnienė) antradienį spaudos konferencijoje kone malė į miltus valdančiąją koaliciją sudarančius socialdemokratus ir Liberalų sąjūdžio atstovus. Ir ne šiaip girnas suko, bet rėmėsi, kaip tikino, faktais. Be to, žurnalistams guodėsi, kad valdantieji vangiai atsakinėja į klausimus, nenori pateikti reikalaujamų dokumentų. Kodėl? Negi Joniškio savivaldybė – privatus dvaras?

 Daugumą lėšų galima būtų panaudoti kitaip

Savo įžvalgomis su žurnalistais panoro pasidalinti opozicijai priklausanti Joniškio rajono savivaldybės tarybos narė Rimantė Misiūnienė, jos kolegos: Edmundas Bernotas, Benjaminas Rimdžius ir Nijolė Valuckienė. Kadangi dar šį mėnesį valdžia turi patvirtinti rajono biudžetą, tai opozicijoje esantys tarybos nariai sakė, kad nori apie jį ir pasikalbėti.

,,Kai kurie dalykai atrodo neūkiškai, daugumą lėšų galima būtų panaudoti kitaip“, – įsitikinusi tarybos narė R. Misiūnienė.

Gal iškart nuo baseino reikėjo pradėti?

Tarybos nariui B. Rimdžiui – lyg krislas akyse naujojo Joniškio sporto centro vizija. Statinio projektui išleista, pasak politiko, 72 tūkst. eurų, o šio centro statyboms biudžete pinigų nenumatyta. Tarybos narys sakė, kad teiravosi administracijos direktoriaus, gal iš kokių kitokių šaltinių pinigai realiems darbams bus, tai buvo atsakyta, kad šiais metais nenusimato. Kas gali paneigti, kad nenusimatys ir kitais metais? O tuomet ir šios valdžios kadencija baigsis...

,,Gal po metų, kitų tokio didelio, 500 vietų, Sporto centro joniškiečiams jau nebereikės? Logiškai mąstant, gal pirmiausia reikėjo pasirūpinti objekto statybų finansavimu, o tik po to projektą parengti?! – retoriškai svarstė tarybos narys. – Be to, joniškiečiai labiau norėjo baseino... Gal iškart nuo baseino reikėjo pradėt? Ne vienas rajono centras pradžioje baseiną įsirengė. Nėra lėšų statyboms ir dar kartą (vienas tokio sporto centro projektas, kuriam išleista nemenka suma, jau nuėjo šuniui ant uodegos B. K. pastaba) projektas pasens?“ – stebėjosi trečius metus valdančios koalicijos neūkiškumu B. Rimdžius.

Liūto dalis – privačiam klubui?

Tarybos narys Edmundas Bernotas nepatenkintas, kad 25 tūkst. eurų numatyta skirti sporto klubui ,,Siekis“ ir tik 14 tūkst. eurų visiems kitiems (jų yra bemaž 20) rajono sporto klubams.

,,Ar tik šiam klubui priklausantys ir silpnokai (iki rengiant šią publikaciją, užimta tik 10 vieta iš 14-os, 15 laimėtų varžybų, 21 pralaimėtaB. K. pastaba) žaidžiantys ,,Delikateso“ krepšininkai reprezedentuoja Joniškio rajoną?“ – retoriškai klausė politikas. – Bet ir kiti sporto klubai (,,Sidabra“, ,,Varūna“, ,,Kova“, Ąžuolas“B. K. pastaba) atstovauja Joniškio rajonui ir džiugina aukščiausio lygio pasiekimais. Kai vienam sporto klubui skiriame tokią didžiulę pinigų sumą, tai, sakyčiau, pinigai nueina kaip ir niekur, nes ,,Delikateso“ komandoje žaidžia tik vienas joniškietis krepšininkas, kiti surinkti iš kitų miestų. Net treneris – ne joniškietis, net antras treneris – iš Šiaulių... O kur mūsų rajono jaunieji krepšininkai? Jų šiame klube nėra. Todėl sakyčiau, kad išleistiems biudžeto pinigams – jokios grąžos!“ – pabrėžė politikas.

Pasak E. Bernoto, biudžeto parama keliamas kitų miestų sportininkų meistriškumas, o taip neturėtų būti. Reikėtų pasekti Klaipėdos ir kitų miestų pavyzdžiais, kuomet biudžeto pinigais remiami vietos sportininkai.

,,Jeigu valdančioji koalicija neatsižvelgs į mūsų, opozicijos, nuomonę ir klubui ,,Siekis“ skirs kone visas sporto klubams remti numatytas lėšas, tai gal tegul nors priima sprendimą su reikalavimu, kad Joniškio krepšinio komandoje žaistų joniškiečiai, nors pusė komandos būtų joniškiečiai. Dabar Joniškyje gimę ir užaugę krepšininkai žaidžia kitų miestų klubuose. Ne su vienu kalbėjausi, tai sakė, kad niekas jų net nekalbino žaisti Joniškio krepšinio komandoje. Kodėl taip? – apgailestavo tarybos narys E. Bernotas ir replikavo. – Prisirišam prie svetimų ir užimam paskutiniąsias vietas.“

Žinoma, opozicijoje esantiems tarybos nariams ir visuomenei būtų įdomu, kokią dalį ,,Delikateso“ krepšinio biudžeto sudaro savivaldybės parama. 20 proc.? 30 proc.? O gal net 50 proc.? Ar net 70 proc.? Ir koks privataus rėmėjo indėlis? Spaudos konferencijoje buvo pastebėta, kad į ,,Delikateso“, kuris, beje, net nemoka už salės nuomą, varžybas ateina vos kelios dešimtys sirgalių.

,,Jeigu žaistų joniškiečiai, ypač jauni joniškiečiai, salė būtų žymiai pilnesnė“, – linkęs manyti E. Bernotas.

Skaudi pernykštė patirtis atvėrė valdžios abejingumą

Tarybos narei N. Valuckienei neramu dėl kaimo bendruomenių projektų kofinansavimo. Pasak jos, skaudi pernykštė patirtis atvėrė valdžios abejingumą, nes projektams numatyta skirti tik 13000 eurų. Ir šie pinigai jau padalinti seniūnijoms. Susiburs seniūnas, seniūnaitis, gal koks vienas, kitas seniūnijos gyventojas ateis ir nuspręs, ką daryti už šiuos pinigus?

,,Bepigu savivaldybės administracijai, kuri projektų rengėjus samdo, o kaimo bendruomenių atstovai patys projektus rengia, dalyvauja konkursuose, juos laimi, gauna lėšų bendriems žmonių poreikiams, konkretiems darbams, kaimo gerbūviui, skatina žmones tuo naudotis, o valdžia net tų kelių šimtų eurų neskiria projektui kofinansuoti“, – apmaudą liejo politikė N. Valuckienė.

Įrenginės ,,auksinius“ butukus?

Savivaldybės tarybos narys B. Rimdžius pastebėjo, kad rajono valdžia, balansuodama ant ribos (kiek paskolų gražina, tiek gali ir pasiskolintiB. K. pastaba), ketina imti 740 tūkst. eurų paskolą. Didžiulę šių skolintų pinigų dalį planuojama panaudoti socialinio būsto plėtrai.

Šių eilučių autorė pasidomėjo, gal valdžia planuoja renovuoti Pakluonių gatvėje esančio namo, iš privataus verslininko brangiai nupirkto, antrąją dalį? Ar už skolintus pinigus įrenginės ,,auksinius“ butukus socialiai remiamiems asmenims? Opozicija nežino.

Šnipštas

Politikas B. Rimdžius stebėjosi dar vienu valdžios akibrokštu, kuomet naujoji didžiosios Joniškio turgavietės nuomininkė nesugeba net nuomos mokesčio sumokėti. Pasak jo, buvęs nuomininkas nors nuomos mokesčius sumokėdavo ir turgaus materialinę bazę pagerino. O kas dabar padaryta? Šnipštas.

Žvyrkelis ar asfalto nuotrupos?

Opozicijai nepatinka ir tai, kaip valdžia naudoja keliams tvarkyti skirtas lėšas.

,,Yra tokių kelių, kad nežinai: čia žvyrkelis ar asfalto nuotrupos, – ironizavo politikė N. Valuckienė. – Praeitais metais nutiestas vienas aplinkkelis, planuojama sutvarkyti savivaldybės aikštę iš tų pačių pinigų, o ar liks pinigų, pavyzdžiui, Gasčiūnų, Mielaičių keliams sutvarkyti?“ – retoriškai klausė ji, abejodama sudarytu numatomų darbų eiliškumu.

Sutarčių nėra. Tai bent!

Tarybos narė R. Misiūnienė susirūpinusi visuomeniniams pastatams tvarkyti skiriamomis lėšomis. Pasak jos, pernai tam buvo skirti 33 tūkst. eurų. Iš jų net 20 tūkst. eurų panaudota privatiems asmenims priklausančiam pastatui (Miesto aikštė 4, Joniškis) nudažyti. Šiemet sprendimo projekte visuomeniniams pastatams atnaujinti numatyta 17 tūkst. eurų.

,,Girdėjau valdžios vyrus kalbant, kad reikia vidinę šio privatiems asmenims priklausančio pastato pusę nudažyti, nes nuo sinagogų, kurias lanko gausybė svečių, atsiveria prastas vaizdas“, – kalbėjo politikė, kuri linkusi manyti, kad tie 17 tūkst. eurų numatyti privačiam turtui pagražinti.

,,Joniškio dienoms“ buvo sakoma, kad verslininkai savivaldybei privalės grąžinti sienų nudažymui panaudotas biudžeto lėšas. Bet ar tas įmanoma? Po didelių vargų, jau pasibaigus spaudos konferencijai, savivaldybės tarybos narei R. Misiūnienei pavyko gauti savivaldybės administracijos direktoriaus Aivaro Rudnicko paaiškinimą. Cituojame: ,,Siunčiu visą informaciją apie Miesto a. 4. Sutarčių nėra, nes savininkai nesutiko renovuoti.“

Tai bent. Savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyrius (vedėjas Arūnas Adomaitis) nesugebėjo sudaryti sutarčių. Vadinasi, 20 tūkst. eurų šio namo bendrasavininkams, nesugebėjusiems nudažyti jiems priklausančios namo dalies išorinių sienų, jau kaip ir padovanota?! Ir ruošiamasi biudžeto lėšomis nudažyti (o ten dar reikės ir nutinkuoti) pastatą iš kiemo pusės? Gal būtų buvę efektyviau netvarkingiems savininkams skirti solidžias baudas ir taip priversti pagražinti miesto vaizdą (juk pats centras!) bjaurojusį statinį?

Taupyti vaikų sveikatos sąskaita – genocidas?

Tarybos narys B. Rimdžius piktinosi Joniškio ligoninės administracijos sumanymu – uždaryti Vaikų ligų skyrių.

,,Taupyti vaikų sveikatos sąskaita – genocidas!“ – pareiškė jis. Pasak politiko, nenorima ieškoti jokio kompromiso, kad liktų nors kelios palatos sergantiems rajono vaikams, kurie galėtų pasilikti ligoninėje ir naktį.

,,Joniškio dienų“ žurnalistei išsitarus, kad meras Gediminas Čepulis žadėjo ieškoti kompromiso, politikė N. Valuckienė pastebėjo, kad šie klausimai net nekeliami taryboje. Pasak jos, mums, opozicijai, net neteikiama reikalinga informacija.

,,Jeigu pats ko nepagauni, tai ir nežinotum“, – tikino N. Valuckienė.

Politikė R. Misiūnienė piktinosi, kad baigiantis 2016 metams, dar buvo nepanaudotų 270 tūkst. eurų biudžeto lėšų, kuriuos buvo galima skirti Vaikų ligų skyriui pertvarkyti, Joniškio greitosios medicinos pagalbos stoties Žagarės posto pastatui išlaikyti ir kitoms būtinoms reikmėms.

Kuomet R. Misiūnienė pasiteiravo, kodėl taip, Finansų skyriaus vedėja Stefanija Šniukienė politikei atsakiusi, kad minėti pinigai panaudoti šiemet. Tarybos narė N. Valuckienė išsitarė, kad Algimanto Raudonikio meno mokyklos vidaus remontui numatyta skirti 300 tūkst. eurų. O šios mokyklos Žagarės filialui – šnipštas?

,,Žagariečiai turėtų žinoti, kad traukinys jau nuvažiavo“, – žagariečiams per spaudą žinutę pasiuntė politikė N. Valuckienė. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija