Naujienos

,,Daktare, smagu pas Jus ateiti“

Birutė KYBARTIENĖ

 

Nors tik praėjusių metų rugpjūčio pradžioje sukako vieneri metai, kai UAB ,,Saulenė“ šeimos klinikoje (direktorė Jurgita Damalakienė) dirba jauna šeimos gydytoja Ieva Lapytė, tačiau pacientai jau spėjo ją pamėgti. Kalbinti joniškiečiai tikino, kad medikė dirba profesionaliai ir akcentavo, kad galima gydytoja pasitikėti.

 

Maloni ir gera specialistė

,,Visada išklauso, nereikia maldauti siuntimo pas gydytoją specialistą ir apie kažkokį papildomą atlygį – jokių užuominų. Kruopšti, maloni, gera specialistė“, – tikino V. J.

,,Atrodo labai jaunai, pirmą kartą apsilankęs lyg ir sutrinki, tačiau, kuomet pabendrauji ir po kurio laiko įsitikini, kad ligą diagnozavo tiksliai, kad tiko paskirti vaistai, kad jų neišrašoma ,,saujomis“ – reikia ar nereikia, nepasitikėjimo nelieka“, – pasakojo R. M.

,,Džiaugiuosi, kad mūsų šeimos gydytoja – Ieva Lapytė. Manyčiau, kad Joniškyje tebėra tik du šeimos gydytojo profesinę kvalifikaciją turintys specialistai. Tai ji ir Stanislovas Malyševas, dirbantis toje pačioje UAB ,,Saulenė“ šeimos klinikoje. Jie – profesionalai ir tai kelia pasitikėjimą“, – kalbėjo J. K.

Galėjo įsidarbinti didmiestyje, bet...

,,Taip, mano specialybė – šeimos gydytoja, tačiau nesu jau tokia jauna, kaip atrodau“, – nusišypsojo atsikirtusi į pastebėjimą I. Lapytė ir, pokalbiui įsibėgėjus, paaiškino, kaip atsidūrė Joniškyje.

Ieva užaugo Joniškio rajone. 2007 metais baigė tuometinę Skaistgirio vidurinę mokyklą. Mokėsi gerai, ypač puikiai matematiką, chemiją, biologiją... Panoro tapti medike. Studijavo Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune. Mokėsi gerai, todėl galėjo įsidarbinti kuriame nors šalies didmiestyje, tačiau nusprendė grįžti į gimtinę.

,,Nenorėjau didelio miesto, gavau gerą pasiūlymą UAB ,,Saulenė“ šeimos klinikoje ir sutikau, – trumpai paaiškino pridūrusi, kad medicinos rezidentūros dalis (3 mėn.) atlikta šioje klinikoje. – Tai ne tokia jau aš ir naujokė“, – šyptelėjo.

Visi – vienodai svarbūs

Gydytoja tikino, kad su visais pacientais bendraujanti vienodai, nes visi jai – vienodai svarbūs. Pasak I. Lapytės, svarbu su pacientu išsikalbėti, išsiaiškinti, kuo jis skundžiasi.

,,Tarp šeimos gydytojo ir paciento turi užsimegzti kontaktas. Turime bendradarbiauti, nes tikslas – bendras rezultatas – tiksliai diagnozuoti susirgimą ir žmogų išgydyti“, – akcentavo gydytoja I. Lapytė ir pasidžiaugė, kad UAB ,,Saulenė“ šeimos klinikoje yra medicinos įranga ta, kurios reikia, kad galima padaryti pacientui reikalingus tyrimus. – O dar nupirko aparatą, kuriuo greitai galima nustatyti uždegiminį procesą“, – neslėpdama džiaugsmo kalbėjo ji.

Jau būdama rezidente, pastebėjo, kad UAB ,,Saulenė“ klinikoje labai geras kolektyvas.

Nuo kūdikių iki senjorų

,,Visi kolektyvo darbuotojai man labai patiko. Puiku, kad klinikoje yra reikalingi gydytojai specialistai. Pakankamai ir dar daugiau, – sakė. – Klausiate, ar pasiliksiu, neišvyksiu? Manyčiau, kad atėjau ilgam. Kolektyvas geras, viskas man sava, gyvenu Joniškyje. O mano vizija? Būti gera šeimos gydytoja, stengiuosi nuolat tobulinti turimas profesines žinias, nes ir naujų ligų atsiranda, ir nauji vaistai išrandami. Vykstu į įvairias medicinos konferencijas, medicinos naujovėmis domiuosi ir savarankiškai. O mano pacientai – nuo kūdikių iki senjorų, nors šiuo metu turiu daugiau suaugusių pacientų. Žinoma, būtų nerealu tikėtis, kad visiems būsi geras, tačiau esu priėmusi Hipokrato priesaiką, kurios visada sąžiningai laikysiuosi. Man smagiausia, kad žmonės išeina su šypsena, arba sako: ,,Daktare, smagu pas Jus ateiti“. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija