Naujienos

Administracijos direktorius Aivaras Rudnickas turėtų atsistatydinti!

Birutė KYBARTIENĖ

 

Gaus. Arba negaus. Galėjo panaudoti 2017 metais rajonui skirtą tą beveik milijoną, o 2018 metams joniškiečių gyvenimui gerinti gauti dar milijoną!

 2017 metais rajono valdantieji nesugebėjo panaudoti (įsisavinti) 901 tūkst. eurų Europos Sąjungos ir Valstybės mūsų rajonui skirtų pinigų. Faktą spaudos konferencijos metu žurnalistams iškėlė Joniškio rajono savivaldybės Opozicinės frakcijos narė Rimantė Misiūnienė.

Kad būtų aiškiau skaitytojams, pateiksime pavyzdį – piniginėje turi milijoną eurų, už kuriuos gali pasistatyti didelį namą, bet, net turėdamas pinigus, to namo pasistatyti neįstengi: nesugebi pasidaryti projekto, pasisamdyti statybininkų... Kadangi pinigais pasinaudoti per metus nesugebėjai, juos reikia iš piniginės išimti ir atiduoti kitam, kuris tą namą sugebės pasistatyti.

,,Net pašiurpau“,– išsitarė politikė R. Misiūnienė.

Eilinis žmogus, netekęs milijono, gal net protą prarastų.

Tačiau tiek savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, tiek savivaldybės meras Gediminas Čepulis gruodžio 21 d. tarybos posėdyje atrodė dėl to esą kone ramūs. Teisindamiesi porino, kad, girdi, nieko baisaus neatsitiko, grąžins pinigus, o kitąmet vėl gaus.

Arba negaus. Galėjo panaudoti 2017 metais rajonui skirtą tą beveik milijoną, o 2018 metams joniškiečių gyvenimui gerinti gauti dar milijoną!

Kaip perfrazavus neprisiminti to, ką kiek ankstėliau mūsų laikraščiui yra pasakęs politikas Eugenijus Butkus, kad ,,blogiausia tai, kad valdžios elitas nesupranta, kad blogai padarė“.

Tačiau Opozicinė frakcija (R. Misiūnienė, Nijolė Valuckienė, Kęstutis Mačiulis ir Edmundas Bernotas“) nesėdi abejingųjų politikų krėsluose ir situaciją vertina realiai, todėl Joniškio rajono savivaldybės merui ir savivaldybės tarybai parengė raštą dėl nuobaudos administracijos direktoriui A. Rudnickui ir jo pavaduotojui Artūrui Pališkevičiui skyrimo. Šiame rašte rašoma, kad ,,Atsižvelgiant į Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 21 d. posėdyje atliekamus biudžeto pakeitimus, susijusius su ES struktūrinių fondų ir VIP lėšų nepanaudojimu ir papildomų lėšų šių projektų administravimui skyrimu, siūlome Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui skirti nuobaudą – griežtą papeikimą, o jo pavaduotojui – nuobaudą – papeikimą.“

Sakytume, dar švelnus pasiūlymas. Joniškio dienų skaitytojų, su kuriais teko bendrauti po gruodžio 15 d. Joniškio dienų pasirodymo, kuomet ir buvo iškeltas faktas, kad valdžia nesugebėjo įsisavinti beveik milijono, kurį teks grąžinti, nuomone, direktorius A. Rudnickas turėtų atsistatydinti kaip nesugebantis valdyti ir administruoti rajonui skirtų pinigų. Bet ar atsistatydins? Atsistatydinti galėtų tik stiprus politikas, pavyzdžiui, toks, koks buvo ilgametis meras Voldemaras Bandžiukas. Tačiau tokio finansinio neišprusimo, šitokių grubių klaidų valdant ir administracijai vadovaujant V. Bandžiukui, nebuvo! Bet A. Rudnickas iš posto nesitrauks, nors jau vieną nuobaudą turi, nes tokia minkšta, patogi ir super gerai apmokama administracijos direktoriaus kėdė...

Be to, Opozicinė frakcija atkreipia dėmesį, kad lėšų (to 901 tūkst. eurų) nepanaudojimas įrodo darbų nevykdymo faktą, tačiau papildomų lėšų atlyginimams ir ,,Sodrai“ reikia už objektų, kuriems, bendrai sudėjus, taip ir neįsisavintas tas 901 tūkst. eurų, administravimą. Kodėl taip?

Sunkiai suvokiami finansiniai rebusai. Pinigų neįsisavino, o už administravimą projekto (-ų) administratoriui (-iams) reikia mokėti?

Tačiau atrodo, kad Opozicinės frakcijos prašymas skirti drausmines nuobaudas direktoriui ir jo pavaduotojui merui G. Čepuliui būsiąs tik... kaip devintas vanduo nuo kisieliaus. Padės dokumentą į lentyną ir galimai pamirš... Jeigu kartkartėmis priminsime per laikraštį, sakys: ,,Kybartienė prieš valdžią rašo“.

O joniškiečiai jau spėlioja, kas galėtų būti naujasis (savivaldos rinkimai – ne už kalnų) Joniškio rajono savivaldybės meras. Gal tas, kuris gruodžio 23-osios, naktį, be 10-15 minučių 1 valandą, iš pramogų centro ,,Žilvinas“ išėjo girtas lyg pėdas, o jam įsikibus į ranką šalia tipeno svetima moteris? Abu nužingsniavo taksi stotelės link, sėdo į šviesų automobilį ir nuvažiavo Upytės gatve. Ar joniškiečiai tokį žmogų rinktų meru? Apie galimas merų kandidatūras svarstysime jau šių metų laikraščio ,,Joniškio dienos“ numeriuose. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija