Naujienos

Padaręs nusikaltimą Vokietijoje, vylėsi pasislėpti gimtinėje...

Jonas DAGYS

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kovo 15 d. sulaikė Vokietijos teisėsaugos ieškomą Aimantą Kočiurovą. 36 metų vyro sulaikymui buvo išduotas Europos arešto orderis. Jis šiuo metu yra areštinėje ir laukia, kol bus parengti visi dokumentai dėl jo ekstradicijos į Vokietiją.

Šiaulių kriminaliniame pasaulyje žinomo vyro sūnus sekti tėvo pėdomis pradėjo jau nuo 20 metų. Jam buvo taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas, jis buvo teistas už nusikalstamas veikas. Paskutinį kartą Lietuvoje prieš teismą A. Kočiurovas stojo 2010 m. Gegužę jis sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus. 

Šiauliuose dideliu greičiu vairuodamas automobilį „Audi A8“, Tilžės gatvėje jis įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su kitu automobiliu. Pastarojo automobilio vairuotojas žuvo vietoje. Po šio eismo įvykio A. Kočiurovas atsidūrė ligoninėje ir jo organizme buvo aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų. Anot įvykį mačiusių liudytojų, vaikinas vairavimo metu galėjo būti nuo narkotinių medžiagų apsvaigęs, nes elgėsi neadekvačiai, o alkoholio jo kraujyje nerasta.

A. Kočiurovas nebuvo pavyzdingas eismo dalyvis. Paskutinis jo incidentas eisme buvo kilęs praėjusių metų vasarą Šiaulių rajone, Aukštelkės kaime, įvažiuojant į prie restorano esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tarp automobilio vairuotojos ir tąkart motociklą vairavusio A. Kočiurovo kilo konfliktas dėl pastarojo chuliganiško vairavimo, išgąsdinusio moterį. Kai po kurio laiko moteris išėjo iš restorano, rado pradurtas visas savo automobilio padangas. Įtarimas krito ant motociklininko. Kadangi tyrimo metu nepavyko nustatyti, kad padangas pradūrė jis, ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo buvo sustabdytas ir inicijuota administracinė teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo. A. Kočiurovui buvo paskirta bauda už tai, kad, prasilenkdamas su minėtos moters vairuojamu automobiliu, jai parodė įžeidžiantį gestą – rankos vidurinį pirštą.

Kurį laiką šiaulietis buvo emigravęs į užsienį. Apie jo gyvenimą svetur iliustruoja šių metų sausį iš Vokietijos gautas Niurnbergo teismo teisėjo pasirašytas dokumentas apie A. Kočiurovo paiešką. Šiaulietis ieškomas dėl 2016 metais dar su vienu šiauliečiu Saksonijos žemėje padaryto įsibrovimo į gyvenamąsias patalpas ir vagystės iš jų. Jis kaltinamas, kad kartu su bendrininku, išdaužę terasos duris, pateko į namo vidų ir pagrobė 60 tūkst. eurų ir įvairių papuošalų. Pagrobtų laikrodžių, žiedų, apyrankių, grandinėlių ir auskarų vertė siekė 210 tūkst. eurų. Patirtą turtinę žala dėl turto sugadinimo, padaryto įsibrovimo metu, šeimininkai įvertino 10 tūkst. eurų. 

A. Kočiurovas, matyt, vylėsi, kad gimtinėje jam pavyks pasislėpti nuo Vokietijos teisėsaugos ir išvengti atsakomybės už svečioje šalyje padarytą nusikaltimą. Tačiau šią iliuziją Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sugriovė. Nors iš pradžių jo surasti nesisekė, tačiau kovo mėn. 15 d. pareigūnai jį pastebėjo Šiauliuose važiuojantį automobiliu „VW Toureg“ ir jį sulaikė. A. Kočiurovui dabar teks priverstinai emigruoti į Vokietiją ir išklausyti teismo nuosprendį. O šios šalies baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

comments powered by Disqus

Papildoma informacija