Naujienos

Ligoninės medikai Velykas švęs saugūs, nes jau suformuotas kolektyvinis imunitetas

Zita KATKIENĖ 

Nors ligoninė, kaip ir kiekviena gydymo įstaiga, yra padidintos rizikos zona, tačiau šiuo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojai ir pacientai gali jaustis saugūs: paskiepyta 73 proc. darbuotojų.

                

Pasak imunologijos specialistų, 70 proc. paskiepytų gyventojų užtikrina kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Tad ligoninėje sėkmingai suformuota kolektyvinė apsauga. Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, sveikindamas darbuotojus su artėjančiomis šv. Velykomis, džiaugėsi, kad šventes galime švęsti saugūs ir sveiki. 

Šiuo metu dviem „Pfizer/BioNTech“ vakcinų, saugomų laboratorinės diagnostikos skyriuje esančiame specialiame šaldytuve, dozėmis paskiepyti 1487 darbuotojai. Tačiau darbuotojų skiepijimas dar nesibaigė. Vakcinas gaus tie, kurie buvo laikinai jų atsisakę. Tokių ligoninėje buvo per 100. Dažniausiai atsisakymas pagrindžiamas sveikatos problemomis. Sveikatai pagerėjus, darbuotojai pareiškia norą skiepytis. Dar skiepijami ir per 300 COVID-19 liga persirgusių darbuotojų. Visiems jiems daromas serologinis tyrimas, tik 5 proc. persirgusiųjų imunitetas nesusiformavo, tad jie buvo paskiepyti iš karto. Kiti, kurių tyrimai rodė antikūnus, skiepijami, kai po ligos susiformavęs imunitetas nusilpsta. Vieną vakcinos dozę jau gavo 122 darbuotojai.

Šiuo metu ligoninėje nei vienas darbuotojas neserga COVID-19. Kai visi pasiskiepiję darbuotojai įgis imunitetą, ligoninėje nebebus atliekami ir profilaktiniai patikrinimai, kuriais šiuo metu patvirtinama, kad sergančių tarp jų nebėra.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės specialistė Ieva Alšauskaitė, atsakinga už ligoninės darbuotojų vakcinacijos procesą, sakė, kad ligoninės slaugytojos skiepijo ne tik ligoninės darbuotojus, vakcinas gavo ir 50 studentų – būsimųjų gydytojų ir slaugytojų, kurie praktiką atlieka Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Taip pat paskiepyti 106 Šiaulių regiono dializės centrų pacientai bei dializuojami pacientai, hospitalizuoti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Be to, ligoninės slaugytojos paskiepijo 57 įvairiomis ligomis sergančius pacientus, 673 onkologinėmis ligomis sergančius pacientus, 124 Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus bei 18 darbuotojų, teikiančių valymo paslaugas ir medicinos įrangos remonto darbus.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paskiepijus per 70 proc. darbuotojų, suformuota kolektyvinė apsauga.

Zitos Katkienės nuotr.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija