Naujienos

Lietuvos ir užsienio pareigūnams žinomi lietuviai prekybos centre surengė „spektaklį“, o vienas net demonstravo savo apatines kelnaites

Jonas DAGYS

Kai į prekybos centrą įžengė trys vyrai, kurių du dėvėjo bokso pirštines, daugiau pirkėjų nebuvo... Vyrams, kurie šio centro darbuotojams surengė savojo apatinio trikotažo pristatymą, pradėtas ikiteisminis tyrimas. 31 m. vyras nubaustas administracine bauda, o 38 m. jo bendrininko laukia teismas...

Kai šiųmečio vasario 15-ąją, apie 21 val., į Radviliškyje esantį prekybos centrą įžengė trys vyrai, kurių du dėvėjo bokso pirštines, daugiau pirkėjų nebuvo. Vienas jų įsivėlė į diskusiją su apsaugininku dėl kaukės dėvėjimo, nes buvo be jos, kiti nuėjo į prekybos salę. Įtariama, kad pirmasis, kalbindamas apsaugos darbuotoją ir demonstruodamas jam bokso pirštines, turėjo atitraukti jo dėmesį nuo po parduotuvę vaikštančių vyrų, kad šie galėtų nugvelbti prekių. Tačiau parduotuvės apsaugininkas juos pradėjo atidžiai stebėti. Tai pastebėjęs vyras iš prekybos centro išgaravo. Apsaugininkui kilo įtarimas, kad vyrai bus prekių ne tik į pirkėjo krepšį prisidėję, bet ir į savo rankinę ar užantin įsikišę. Tuo labiau, kad vieno striukė buvo itin išsipūtusi. Beje, tas pats vyras prieš savaitę buvo sulaikytas, kai pro prekybos centro kasą išėjo nesumokėję už prekes. Šįkart, einant pro kasą, apsaugininkas paprašė jo užeiti į kabinetą ir leisti jį patikrinti. Vyras įvairiais necenzūriniais žodeliais pradėjo plūsti darbuotoją ir, mosuodamas bokso pirštinėmis apmautomis rankomis, jį pastūmė bei taikėsi smūgiuoti. Įsismaginęs radviliškietis į darbą paleido ne tik rankas, bet ir kojas – spardė prekybos centro krepšelius, sieną, vaikų atrakcijai skirtą žaislinį arklį. Į incidentą įsitraukė ir jo draugas. Nors apsaugininkas pastarojo tikrinti nebuvo ketinęs, šis pradėjo šaukti, kad nieko neėmė ir ėmė išsirenginėti. Kaip vėliau jis paaiškino, iki apatinių kelnaičių išsirengė tam, kad įrodytų, jog jis nieko neturi pavogęs. Abu parduotuvės lankytojai elgėsi agresyviai ir neadekvačiai, todėl buvo kreiptasi pagalbos į policiją. Atvykę pareigūnai sulaikė nuolat radviliškiečių, ir ne tik jų, gyvenimą trikdančius Radviliškio gyventojus. Prekybos salėje buvo rastas numestas šokoladų prigrūstas vyrams priklausantis krepšys.

Abu sulaikytieji – gerai žinomi teisėsaugininkams. Už vagystes, plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus daug kartų teistas 31 m. parduotuvėje apsinuoginęs vyras iš bausmės atlikimo vietos į Radviliškį sugrįžo praėjusių metų kovą. Tada bausmę jis atliko taip pat už chuliganišką elgesį viešojoje vietoje – prie vienos kavinės sumušė vyrą, sulaužydamas jam žandikaulį. Grįžęs iš kalėjimo vyras trikdė ne tik vietos gyventojų ramybę. Spalį jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės bei turto sugadinimo Klaipėdoje. Jis su bendrininku įtariami 200 tūkst. eurų vertės cigarečių vagyste iš vienos bendrovės. Šių metų sausio pabaigoje neblaivus radviliškietis buvo atvesdintas į rajono policijos komisariatą administracinio nusižengimo protokolui surašyti. Vyras bendrauti su pareigūnais noro neturėjo, tad vėl surengė protestą. Tik šįsyk ne nuogą, o agresyvų – sugadino komisariato durų apsaugines žaliuzes, kėdę ir ketino sprukti lauk, tačiau buvo sučiuptas. Už turto sugadinimą jam  pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Jo 38 metų draugas žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teisėsaugininkams. Už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus jis daug kartų teistas Ispanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje. Šiuo metu jis su bendrininku yra įtariamieji ikiteisminiame tyrime dėl sausio 21 d. padaryto plėšimo Radviliškyje. Nuo jų nukentėjo 60 m. vyras, ankstų rytą automobiliu važiavęs namo. Kai du gatve ėję vyrai jo automobilį apmėtė sniego gniūžtėmis, susinervinęs vairuotojas išlipo lauk ir pamėgino gauti atsakymą į klausimą: „Ką darote?“. Atsakymo sulaukė kastuvo ir rankų smūgiais į galvą. Po suduotų smūgių radviliškietis nugriuvo ant žemės, o jį užpuolę asmenys įlindo į automobilį, paėmė ten buvusį krepšį su maisto dėžute, akiniais, vaistais bei kitais daiktais, ir pasišalino. Sulaikyti įtariamieji buvo neblaivūs. Kaip ir per paskutinį incidentą prekybos centre.

„Vasario 15 d. sulaikytam 38 metų „boksininkui“ nustatytas 1,87 prom. girtumas ir jis dėl viešosios tvarkos pažeidimo stos prieš teismą. Apatinio trikotažo rodytojui nustatytas 1,27 prom. girtumas. Pastarojo organizme  buvo rasta ir metamfetamino. Ko gero, narkotikas ir inspiravo apsinuoginimą viešojoje vietoje. Už psichotropinių medžiagų vartojimą ir nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą jis nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą piniginėmis baudomis“, – teigė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gaila Smagriūnienė.

                      

comments powered by Disqus

Papildoma informacija