Naujienos

Vietoj šiltos gegužės nakties – sniego patalai ir nuo stipraus vėjo nuvirtę medžiai

Jonas DAGYS 

Pačiame Joniškyje sniego patalų nesimatė, nes snaigės, paliesdamos žemę, ištirpdavo. Tačiau sniegas nuklojo žemę kai kuriuose mūsų kaimynų rajonuose.

                       

Žmonės netikėjo, kad gegužės pradžioje, kuomet anksčiau dažniausiai vaikščiodavome be striukų ir vilkėdavome drabužius trumpomis rankovėmis, žemę dengs šlapias sniegas. Gegužės mėnesį sugrįžusi žiema pareikalavo Šiaulių apskrities policijos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų operatyvumo.

„Nuo 5 valandos ryto Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyrių pradėjo atakuoti pranešimai apie medžiais užverstus kelius ir nuo kelio nuvažiavusias ar į atitvarus atsitrenkusias transporto priemones. Visas pareigūnų darbas buvo nukreiptas šiai situacijai suvaldyti. Iki pietų Šiaulių rajono keliuose fiksuoti 8 nuvažiavimai nuo kelio. Kadangi važiuojamąją dalį dengė sniegas bei vanduo ir greičiu piktnaudžiauti tiesiog buvo neįmanoma, tad kelio incidentai baigėsi tik transporto priemonių apgadinimu, žmonių aukų išvengta“, – pasakojo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gaila Smagriūnienė.

Daugiausia pranešimų apie kliūtis ant važiuojamosios dalies policija gavo iš Šiaulių rajono ir miesto. Kelias, vedantis iš Šiaulių į Kelmę, dėl jį užgriuvusių medžių tapo nepravažiuojamas. Policijos pareigūnai kurį laiką uždarė eismą, nes ugniagesiai-gelbėtojai išsijuosę dirbo, laisvindami kelią.

Kai kuriose Šiaulių gatvėse ant kelio gulėjo ne tik medžiai, bet ir nukritę elektros laidai. Aido gatvėje nuo namo krisdamas sniegas apgadino automobilį, o Dainų gatvėje kieme stovėjusį automobilį aplamdė ant jo užgriuvęs medis.

Iš kitų Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamų rajonų pranešimų apie gamtos pavasarinių išdaigų sukeltus incidentus sulaukta mažiau. Iki pietų iš Radviliškio rajono pasiekė žinia apie tris nuvažiavimus nuo kelio ir apie keturiose vietose eismą užtvėrusius nugriuvusius medžius, Pakruojo rajone medžių nuolaužos kėlė problemų taip pat keturiose vietose, Raseinių rajone – dvejose, Joniškio rajone – vienoje.

Nuo pietų pranešimai apie gamtos sukeltus incidentus keliuose liovėsi, Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ėmėsi įprastinių savo darbų.

Policijos komisariato nuotr.

 

 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija