Naujienos

Padaugėjo sergančių gripu

Irena RUTKUTĖ

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis padidėjo Šiaulių mieste, Šiaulių, Akmenės ir Joniškio rajonuose.

 Šeštąją šių metų savaitę (vasario 3-9 d.) peršalimo ligomis susirgo 2043 Šiaulių apskrities gyventojai, tarp jų – 1211 vaikų. Gripu susirgo 114 Šiaulių apskrities gyventojų, iš jų – 32 vaikai Lyginant su praėjusia savaite, gripo atvejų skaičius Šiaulių regione padidėjo nuo 60 iki 140 atvejų. Dėl gripo į ligoninę kreipėsi ir buvo paguldyti 2 vaikai.

Didžiausias sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka Šiaulių mieste: sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis per savaitę padidėjo nuo 117,6 iki 138,1 atv./10 tūkst. gyventojų, tačiau gripas sudaro tik 4,3 proc. viso sergamumo. Lyginant su praėjusia savaite, gripo atvejų skaičius Šiaulių mieste padidėjo nuo 47 iki 60 atvejų. Joniškio rajone per minimą laikotarpį gripu susirgo 9 žmonės, o ūminę kvėpavimo takų infekciją pasigavo 69 joniškiečiai. Tai būtų 33,4 atvejo 10000 gyventojų. Kitose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka stabilus, nesiekiantis epideminio lygio.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis siekė 152,4 atv./10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 888 asmenys.

Šiaulių departamentas primena, kad, siekiant išvengti susirgimų, svarbu laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų, kuo dažniau vėdinti patalpas, tinkamai plauti rankas bei vengti bendravimo su sergančiais asmenimis. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija