Naujienos

Naujuosius sutikti... lovoje ar gražiojoje Joniškio aikštėje?

Birutė KYBARTIENĖ

Informuodama svetainės www.joniškiodienos.lt lankytojus apie šventinius naujametinius renginius, žurnalistė pastebėjo, kad šventinį vakarą Joniškio kultūros centre nebus jokio renginio (karnavalo, šventinės diskotekos ar pan.), kai šio centro skyriuose (Kirnaičių, Rudiškių, Skaistgirio) planuota surengti Naujametines vakarones, karnavalą... Kodėl taip?

Kur vidutinio amžiaus joniškiečiams, o ir esantiems tėvų namuose jų vaikams sutikti Naujuosius metus? Lovoje, prie faktiškai senas programas rodančio televizoriaus ar gražioje Joniškio aikštėje?

Būtų buvę gerai kažką padaryti

Pastebėjimas šių eilučių autorę privertė pasikalbėti su kultūrą rajone kuruojančiu savivaldybės mero pavaduotoju Gintaru Gadliausku. Ir ne tik apie tai...
Kai aukštėliau suraitytas klausimas buvo adresuotas G. Gadliauskui, jis pradėjo svarstyti: „Gal Joniškio kultūros centro darbuotojams pritrūko idėjų? Gal nenorėjo nieko daryti, nes gruodį buvo organizuotos šventės prie eglutės?..“ – svarstė mero pavaduotojas.
Tačiau minėtos šventės buvo organizuotos paprastą dieną, o gruodžio 31-ąją – Naujųjų metų sutikimo šventė. Visas pasaulis švenčia...
„Aišku būtų buvę gerai gruodžio 31-ąją kažką padaryti Joniškio kultūros centre, – sutiko G. Gadliauskas. – Jeigu būtų atėję, finansavimą galėjome išspręsti“.

Bet jūs paklauskite...

Pradėjus svarstyti, ar tai – ypatingai dideli pinigai, mero pavaduotojas buvo įsitikinęs, kad ne... Pasak jo, tą naktį dirbę darbuotojai būtų galėję pasiimti išeigines kitomis dienomis.
„Bet jūs paklauskite Joniškio kultūros centro administracijos, kodėl gruodžio 31-ąją buvo tamsūs Joniškio kultūros centro langai?“ – maždaug taip siūlė mero pavaduotojas G. Gadliauskas.

Kur statyti šventinę eglę?

Diskutavome ir apie Kalėdines eglutes Joniškio miesto viešojoje erdvėje. Prieš šventes buvo iškilęs klausimas, kur statyti šventinę eglę – senojoje vietoje, prie savivaldybės ar naujoje vietoje, gražiojoje miesto aikštėje, prie Kultūros centro? Šių eilučių autorė buvo linkusi, kad galėjo būti dvi eglutės: viena senojoje vietoje, nes puošia miestą, pradžiugina pravažiuojančius pro mūsų miestą; o kita – naujojoje vietoje, kur šiaip aplinka – šventinė.
Vicemeras siūlė paklausti žmonių, ką jie apie tai mano.

Tobulėjimui nėra ribų

Kalbantis su G. Gadliausku apie Joniškio kultūros centro darbuotojų triūsą, jis negailėjo pagyrų. Šių eilučių autorė iš visos širdies tam pritaria, bet tobulėjimui nėra ribų.
„Taip, tobulėjimui nėra ribų“, – sutiko G. Gadliauskas.
Buvo prisiminti naujametiniai karnavalai, jaunavedžių ir kitokių asmenų grupių žiburėliai, įvairūs šventiniai renginiai vaikams. Pasidomėjus, kas naujametį vakarą buvo surengta Joniškio ugdymo įstaigose, mero pavaduotojas sakė, kad privalo pasitikslinti, atsakyti išsyk jis negalįs. Vėliau atsiuntė informaciją, kurioje teigiama, kad naujametiniai karnavalai vyko visose mokyklose, o diskotekos jaunimui rengiamos tik ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje ir vyksta penktadieniais. Jose gali lankytis ir kitų mokyklų moksleiviai, tačiau privalo turėti mokinio pažymėjimą ir registruotis.
O „Aušros“ gimnazijoje, M. Slančiausko progimnazijoje eiliniais savaitgaliais – tylu ramu?

Renkasi „plotus“, sodų namelius?

Ką tuomet veikia vyresnių klasių moksleiviai, į gimtus namus sugrįžę studentai? Renkasi „plotus“? Linksminasi sodų nameliuose? Azarto prakaitą lieja prie žaidimo automatų? Sėdi ant suoliukų parke? Šiaip „trinasi“ gatvėje?
,,Jaunimui M. Slančiausko gimnazijoje patalpos suteiktos“, – ramino žurnalistę mero pavaduotojas.
Tačiau kiek ten tų jaunų žmonių susirenka? Šeši? Aštuoni? Kas jiems vadovauja (?!)
Kai tokia situacija, norisi iš širdies padėkoti visiems rajono sporto treneriams – Jie tikrai dirba su jaunimu! Jie ne tik atranda talentus, bet ir ištraukia vaikus iš pavojingų viešų erdvių, iš depresijos, iš neturėjimo, iš nežinojimo, ką veikti... Atitraukia vaikus nuo žaidimų aparatų, nuo begalinio sėdėjimo prie kompiuterio... Bet vėlgi – ne visus...
Geriau, bet nelabai gerai...
„Mūsų rajone, palyginus su kaimynų rajonais, – žymiai geriau“, – tikino mero pavaduotojas.

Geriau, bet nelabai gerai.

Tuomet G. Gadliauskas užsiminė apie Jaunimo koncepciją, jau sudarytą strategiją. Paprašius kalbėti konkrečiau, dėstė, kad bus patvirtintos jaunimo lankytinos vietos, kas Vokietijoje jau seniai yra.
Na, patvirtinsime, o kas toliau?
Vicemeras priminė, kad turime „Burbuliatorių“, su statiniu iš cigarečių pakelių patekome į Ginesso rekordų knygą... Pagaliau turime „Jaunimo apdovanojimus“... Puiku, nuostabu! Bet tai – vienetiniai dalykai.
Diskutuodami sutarėme su mero pavaduotoju, kad reikia rajone daugiau įvairių masinių sporto švenčių, ne tų vien tradicinių Joniškio dienos metu. Reikia jų ir kitokiu metų laiku, ir įvairesnių. Jas organizuojant, pečius galėtų suremti savivaldybės administracijos specialistai, mokyklų administracijos, pedagogai, Joniškio, Žagarės kultūros centrų bei jų filialų darbuotojai. Renginiai neturėtų būti lyg vienkartinė blykstė ar dėl paukščiuko...

Direktorės atsakymas

Į Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo ir „Joniškio dienų“ klausimus atsakė Joniškio kultūros centro direktorė Gerda Norušaitienė:

Joniškio kultūros centre gruodžio 31-ąją rengti renginius nėra tradicijos.

Bent jau nuo 2006-ųjų metų tą dieną Kultūros centre jokie renginiai nevykdavo. Paskutinis Joniškio KC renginys gruodį visada būna Kalėdų Senelio susitikimas su vaikais prie šventinės miesto eglutės (tradiciškai susitikimą rengia mūsų vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“). 2012-aisiais šis renginys vyko gruodžio 29-ąją.

Joniškio kultūros centras savo jėgomis pastatė miuziklą „Tavo lobis“, kurį su pasisekimu gruodžio 20 d. parodė visuomenei. Tai buvo net 200 mėgėjų meno atlikėjų suvienijęs renginys, kuriame vaidino ir dainavo ir savivaldybės meras Gediminas Čepulis. Žiūrovams pageidaujant, miuziklą ketiname kartoti sausio 8 d. 19 val.

Idėjų mes nepritrūkstame, dėl pinigų – kita kalba. Tačiau jų stokoja visos įstaigos. Visas savo pajėgas skyrėme būtent miuziklui, kuris su kaupu pateisino ir mūsų, ir žiūrovų viltis. Daugelis JKC kolektyvų pareiškė norą kasmet metus baigti būtent tokiu renginiu.

Redakcijos pastaba

Gal miuziklą 2013 m. pabaigoje būtų galima visuomenei parodyti gruodžio 31-ąją, o po to išeiti į viešą erdvę, į gražiąją aikštę ir ten sutikti Naujuosius Metus?

O gali būti ir ne miuziklas, koks kitas šventinis koncertas, gal A. Raudonikio meno mokyklos moksleiviai parengtų? Gal fojė prie palmės šventinis žiburėlis vyktų? Geriausius, darbščiausius prisimintume... Gal tą dieną bufetas fojė prie palmės atgytų ir pradėtų veikti? Tereikėtų kokiam nors verslininkui pasiūlyti? Idėjų – visas kamuolys. Tereikia jį išvynioti...

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija