Naujienos

Kraštiečių brolių Romualdo ir Vinco Franckaičių taurės varžybose sužibėjo joniškiečiai

Romas STIKA

 

Į Joniškį iš Latvijos ir įvairių Lietuvos miestų atvyko 32 dalyviai pasivaržyti tradicinėse, 34-ą kartą vykstančiose, kraštiečių brolių dvynių Romualdo ir Vinco Franckaičių stalo teniso taurės varžybose. Beje, Joniškyje jos pradėtos rengti nuo 1987-ųjų metų, o nuo 1990-ųjų pervadintos kraštiečių brolių Franckaičių taurės varžybomis.

 

Stalo tenisininkų kovos prasidėjo šventiškais sveikinimais ir stalo tenisininkų daina – „Sužaisk... sužaisk... dar vieną setą sužaisk...“. Kai Vincas Franckaitis visiems padovanojo po du kamuoliukus, parvežtus iš pasaulio ir Europos čempionatų, tuojau pat užvirė emocingos dvikovos prie žaliųjų stalų.

Puikiai šiame turnyre pasirodė joniškiečiai: Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleivė Rugilė Ulpytė iškovojo I-ąją vietą moterų grupėje, aplenkdama žinomą meistrę iš Duobelės Verą Eriksonę ir buvusią joniškietę Simoną Rimkevičiūtę. Dar vieną spindinčią taurę Rugilė pelnė moterų dvejeto rungtyje, žaisdama su savo treniruočių partnere Greta Bosych. Nustebino taip pat visus ir Ričardas Indrišiūnas, vyrų grupėje iškovojęs I-ąją vietą ir privertęs džiaugtis kuklesniais apdovanojimais telšiškį Keviną Liutkų ir buvusį Joniškio stalo teniso lyderį Marijų Jučinską. Na, o vyrų dvejetų rungtyje aukso medalį iškovojo joniškietis Henrikas Baltulis, kuris žaidė poroje su Gintautu Bezaru (Akmenė).

Apdovanojimų taip pat visiems užteko: turnyro nugalėtojams ir prizininkams išdalinta 18-a taurių ir 24 medaliai bei diplomai.

Iš viso nuo 1987 m. šiose tradicinėse Kraštiečių brolių taurės varžybose jau žaidė 209 moterys iš trisdešimt vieno ir 442 vyrai iš keturiasdešimt keturių Lietuvos miestų, miestelių ir Latvijos. Apie tradicines kraštiečių brolių Franckaičių varžybas žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

 

Broliai Romualdas ir Vincas Franckaičiai ir varžybų nugalėtojai bei prizininkai. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija