Naujienos

Seimo narys Vitalijus Gailius tebevažinėja nuosavu automobiliu ir žada būti sąžiningas bei teisingas visiems

PIRMASIS „JONIŠKIO DIENŲ“ INTERVIU SU SEIMO NARIU VITALIJUM GAILIUM.

„Joniškio dienos“. Pakankamai dažnai grįžtate į Joniškį. Kodėl?

V. Gailius. Esu joniškietis, jaučiuosi atsakingas už savo rinkėjus. Biure Joniškyje dirbu apygardos žmonių labui. Jau dabar galiu pasakyti, kad mano pagalba žmonėms yra reikalinga – štai į pirmąjį susitikimą atvyko net 14-ka miesto ir rajono gyventojų.

„Joniškio dienos“. Su kokiais skundais kreipiasi į Jus rinkėjai?

V. Gailius. Žmonės kelia tikrai aktualias problemas, ne tik asmenines, bet ir viešojo sektoriaus. Kai kurie ateina atstovaudami žmonių grupes, bendruomenes.
Turbūt žinodami mano kaip teisininko patirtį, dauguma konsultuojasi civilinės, baudžiamosios teisės klausimais. Taip pat priimu iš žmonių ir prašymus, kuriuos, vadovaudamasis Seimo statutu, persiųsiu kompetentingoms institucijoms ir reikalausiu atlikti atskirus tyrimus.
Yra klausimų, susijusių su teisėtvarka, su procesais teismuose, apskritai – teisėsaugoje. Kreipiamasi ir dėl pažeistų interesų – priimtų administracinių sprendimų.
Žmonės taip pat man išsako savo pastebėjimus apie situaciją savivaldoje, aktualias rajono problemas, ypač, kaip ir beveik visoje Lietuvoje, – šilumos kainas.
Esu dėkingas visiems atėjusiems, taip dar geriau pažįstu savo rajoną ir geriau suprantu čia esančias aktualias bei jautrias problemas.

„Joniškio dienos“. Kaip tuos rinkėjų skundus vertintumėte? Galimus išspręsti? Beviltiškus?

V. Gailius. Esu principingas žmogus ir manau, kad kiekviena situacija turi savo sprendimą. Kartais tik reikia iš širdies padirbėti, o ne abejingai, kaip dažnai susidaro įspūdis, žmogaus problemą tiesiog paklaidinti teisinių kodų labirintuose. Nusimesti atsakomybę ir galvosūkius yra turbūt paprasčiausia. O iš tiesų NORĖTI padirbėti ir padėti kitam yra pirmas žingsnis siekiant bet kokio rezultato.

„Joniškio dienos“. Ar dirbant su rinkėjais, jau kilo minčių, kaip reikėtų tobulinti įstatymus?

V. Gailius. Manau, kad žmonių lūkesčiai yra vienas iš pagrindinių teisėkūros šaltinių.

„Joniškio dienos“. Kaip vertintumėte žmonių skundus, kuomet jau būna įsisukusi teismų karuselė, o teismai mūsų valstybėje yra nepriklausomi? Ką tokiais atvejais sakote (patariate) rinkėjams?

V. Gailius. Tai yra patys sudėtingiausi skundai. Aš pats gerbiu teismų sprendimus.

„Joniškio dienos“. Ar buvote susitikę su rajono valdžia, ar susipažinote su Joniškio problemomis? Jeigu taip, gal atskleistumėte, kokie rūpesčiai gula mūsų rajono pečius?

V. Gailius. Su rajono valdžia esu susitikęs jau ne kartą. Viena iš temų, kurią kartu nagrinėjame ir ieškome sprendimų, yra UAB LitCon veiksmai Žagarėje. Kita aktuali tema – šilumos kaina.

„Joniškio dienos“. Artimiausiu metu (o gal jau bus ir patvirtinęs) Seimas turėtų Jus tvirtinti Antikorupcijos komisijos pirmininku? Ar šis postas tai – apie ką svajojote, tapus Seimo nariu?

V. Gailius. Svajoju apie daug prasmingesnius dalykus, nes esu šeimos žmogus. O darbas Seimo Antikorupcijos komisijoje yra mano profesinės patirties įvertinimas.

„Joniškio dienos“. Iš šalies žiūrint, Antikorupcijos komisijos pirmininko kėdėje Jūs turėtumėte būti lyg žuvis vandenyje. Kaip tai atsitiko, kad kolegos Seimo nariai, turiu galvoje, priklausančius minėtai komisijai, vis dėlto sutiko, kad Jūs būtumėte Komisijos pirmininkas? Ar Lietuvoje padvelks švaresni, skaidresni vėjai?

V. Gailius. Esu dėkingas kolegoms Seimo nariams, įvertinusiems mano profesinę patirtį ir kompetenciją. Antikorupcijos komisijoje mūsų laukia sunkus ir sudėtingas darbas. O dirbant nuosekliai, sunkiai ir sąžiningai, visuomet galima sulaukti siekto rezultato. Tai tik laiko klausimas.

„Joniškio dienos“. Jūs laimėjote teismą, manote, kad patirtą žalą, kurią privalės VRM Jums atlyginti, ministerija privalėtų prisiteisti ar išsireikalauti iš buvusio ministro R. Palaičio. Ar tai jau įmanoma mūsų Valstybėje?

V. Gailius. Mūsų valstybė, nors ir jauna, jau ne kartą yra sau ir pasauliui įrodžiusi savo ryžtą ir drąsą. Tikiu ir stengsiuosi, kad ir toliau eitume tuo keliu.

„Joniškio dienos“. Paskutiniu metu Jus labai dažnai žmonės mato per įvairias televizijos laidas. Jūsų nuomone, kodėl žiniasklaida Jus pamėgo? Kaip Jums atrodo, ar kviečiamas todėl, kad tapote politiku? Ar todėl, kad turite daug teisinių žinių ir praktinės patirties?

V. Gailius. Pastebėjau, kad vis labiau įvertinamas yra profesionalumas. Galbūt konstruktyvų bendradarbiavimą įtakoja ir mano profesinė patirtis.

„Joniškio dienos“. Kokiu automobiliu šiuo metu važinėjate? Nuosavu? Seimo išnuomotu?

V. Gailius. Važinėju nuosavu automobiliu.

„Joniškio dienos“. Ar 2014 metais kandidatuosite į Lietuvos Respublikos Prezidentus? Ar praleisite vieną kadenciją?

V. Gailius. Ačiū už sudėtingą ir atsakingą klausimą. Senovės išminčiai garbingam klausimui nusilenkdavo. Esu dėkingas už suteiktą galimybę.

„Joniškio dienos“. Ar tebeesate nepartinis?

V. Gailius. Taip, esu nepartinis.

„Joniškio dienos“. Gal turite ir pats, ką pasakyti savo rinkėjams?

V. Gailius. Dabar jau galiu ir pažadėti. Pažadu būti sąžiningas ir teisingas visiems.

„Joniškio dienos“. Dėkojame už nuoširdžius atsakymus.

Parengė
Birutė KYBARTIENĖ

comments powered by Disqus

Papildoma informacija