Naujienos

Vasario 16-ąją Mykolo Arkangelo statulėlė bus įteikta Mindaugui Balčiūnui

Birutė KYBARTIENĖ

Žagarės regioninio parko direktoriaus, Joniškio rajono savivaldybės tarybos nario, socialdemokrato Mindaugo Balčiūno kandidatūrą Mykolo Arkangelo statulėlei gauti pateikė... Lietuvos Liberalų sąjūdžio frakcija Joniškio rajono taryboje.

„Joniškio dienų“ redakcija, atsižvelgdama į ilgamečius joniškiečių atsiliepimus, Mykolo Arkangelo statutėle siūlė apdovanoti talentingąjį Joniškio ligoninės chirurgą ir ilgametį Chirurgijos skyriaus vedėją Juozą Mažutavičių. Šių eilučių autorės nuomone, Mykolo Arkangelo statulėlė į gydytojo delnus turėjo nusileisti už nepaprastą šio žmogaus gerumą ir už išskirtinį talentą, pasiaukojimą kitų gerovei bei nuveiktus darbus.

Šių eilučių autorė ne kartą savo publikacijose pabrėžė, kad Mykolo Arkangelo statulėle turėtų būti apdovanotas žmogus už gerumą, už pasiaukojimą, pavyzdžiui, už iš ugnies išneštus vaikus, už išgelbėtą skendusį asmenį, už varguolių rėmimą, už kilnių renginių asmeninėmis lėšomis rengimą ir pan., nes kas brangiau žmonėms už jų gyvybę ir sveikatą? Chirurgui J. Mažutavičiui dėkingi tūkstančiai rajono žmonių. Bet jeigu Lietuvos liberalų sąjūdis, jo frakcija rajono savivaldybės taryboje, kurios kai kuriems nariams savo autoritetu gydytojas J. Mažutavičius padėjo pakliūti į valdžios vežimą, panoro, kad Mykolas Arkangelas atsidurtų socialdemokrato M. Balčiūno delnuose – ką gi... Žagarės regioninio parko direktorius, buvęs geriausias, kiek šių eilučių autorė prisimena, Joniškio seniūnijos seniūnas, galimai taip pat vertas šio apdovanojimo.

Žagarės regioninio parko direktoriaus, kuriuo M. Balčiūnas dirba nuo 2006 m., iniciatyva sėkmingai rengiami ir įgyvendinami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojami projektai, siekiant pritaikyti lankymui Žagarės regioninio parko vietas. „Jis ne tik gerbia mūsų krašto istorinį, gamtinį ir kultūrinį paveldą, bet ir rūpinasi jo vertybių išsaugojimu būsimoms kartoms“, – teigiama pristatytojų rašte.

M. Balčiūnas – vienas tarp tų, kurių iniciatyva, gimė tradiciniu tapęs Žagarės vyšnių festivalis, garsinantis senąją Žagarę. Beje, praeitais metais Žagarės festivalis, jo organizatorių dėka, ŠAMA apdovanojimuose pripažintas metų renginiu, o 2010 m – sėkmingiausiu nekomerciniu turizmo rinkodaros projektu.

Sausio aštuntąją komisija (žr. nuotr.) vienbalsiai nusprendė M. Arkangelo statulėlę skirti M. Balčiūnui.

Be jau aukštėliau įvardytų (J. Mažutavičiaus ir M. Balčiūno) Mykolo Arkangelo statulėle siūlyta apdovanoti Giedrę Lastauskienę, Vilmą Bartašienę, Ritą Kipšaitę-Balčiūnienę, Genovaitę Zitą Žukaitienę, Jūratę Sabaitę, Arvydą Butkų, Leoną Karaliūną.

Pirmoji Mykolo Arkangelo statulėlė 2010 m. buvo įteikta tautodailininkei Anicetai Krajinienei, savivaldybės lėšomis parengusiai knygą, po metų statulėlė atiteko už darbą „Saulės“ pagrindinės mokyklos muzikos mokytojai Marijai Savickienei, o praeitais metais – buvusiam rajono savivaldybės merui Romaldui Gadeikiui.

Vasario 16-ąją ketvirtoji Mykolo Arkangelo statulėlė bus įteikta Mindaugui Balčiūnui.

B. Kybartienės nuotr.

comments powered by Disqus

Papildoma informacija