Naujienos

Medikų su spec. apranga išgabentos joniškietės tyrimo rezultatas dar nežinomas, kai bus žinia: kad jis – teigiamas, nedelsiant informuosime

Birutė KYBARTIENĖ 

Joniškio dienų svetainė antradienį, kovo 17-ąją, kone „lūžo“: skaitytojai apsilankė net 8464 kartus. Suprantamas jų nerimas, noras žinoti apie išgabentą joniškietę, kitas naujienas apie koronavirusą ir kaip nuo jo saugotis.

Trečiadienio, kovo 18-osios, rytą Lietuvoje buvo žinomi jau 26 patvirtinti koronaviruso atvejai. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos vyriausiosios specialistės Justinos Petravičienės, tarp jų informacijos apie joniškietės tyrimą, kad ji būtų apsikrėtusi koronavirusu, nėra. Daugiau teigiamų rezultatų, išskyrus šį rytą žinomus 26, šiuo metu, 9.50 val. ryto, nėra.

„Situacija nuolat kintanti. Įtariami ligos atvejai, kai atliekami tyrimai, nedetalizuojami. Patvirtinus naują atvejį, žiniasklaida informuojama nedelsiant“, – vėliau raštu teigė ministerijos atstovė.

Todėl parašyti, koks joniškietės tyrimo rezultatas ir ar tepinėliai nukeliavo į laboratoriją, kol kas negalime.

Pridursime, kad visi 26 koronaviruso atvejai Lietuvoje yra atvežtiniai. Šia klastinga liga susirgo sugrįžę lietuviai iš užsienio: Italijos, Ispanijos, Danijos, Olandijos, Belgijos, Šveicarijos. Pietų Afrikos Respublikos, Prancūzijos, Jungtinės karalystės, Čekijos, Austrijos, Šveicarijos, kitų šalių.

Nuo pirmadienio, kovo 16-osios, Lietuvoje įvestas karantinas. Sugrįžę iš užsienio žmonės mažiausiai 2 savaitėms  privalo saviizoliuotis. Jeigu pažeidžia šias taisykles, policijos pareigūnai turi teisę bausti. Be reikalo neikite iš namų. Šios taisyklės laikytis ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems koronavirusas yra pats pavojingiausias – gali kainuoti gyvybę.

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija