Naujienos

Antroji karantino savaitė, beveik 150 užsikrėtusiųjų

Birutė KYBARTIENĖ 

Prasidėjo antroji karantino savaitė. Joniškyje gatvės – jau tuštesnės. Ne tik Joniškio, bet ir Lietuvos žmonės privalo laikytis karantino reikalavimų, nes koronavirusas plečiasi. 

Sekmadienio, kovo 22-osios, vakarą, kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, patvirtinta dar 14 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, iš viso 143. Tačiau susirgusiųjų šia pavojinga liga sparčiau daugėja, ir ministras Aurelijus Veryga mano, kad šią, antrąją karantino savaitę, sergančiųjų padaugės dvigubai. Kaip ir buvo žadėta, sekmadienio vakarąVilniaus oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“, pargabenęs iš Belgijos į Lietuvą koronaviruso tyrimams 5000 reagentų, kurie nedelsiant bus paskirstyti pagrindinėms laboratorijoms, tad tyrimai bus atliekami be trukdžių, kaip numatyta. Nacionalinės televizijos laidoje A. Veryga šį rytą sakė, kad grįžę iš užsienio lietuviai bus karantinuojami savivaldybių patalpose, nes dalis sugrįžusių nesilaiko reikalavimo savarankiškai izoliuotis dviems savaitėms ir gali platinti užkratą.

Paklausus, keliais balais iš 10-ies ministras įvertintų savo darbą šiuo sunkiu Lietuvai laikotarpiu, laidos žurnalistui A. Veryga septynetu balų įvertino ne savo, bet visų, nuo kurių priklauso šis darbas.

 

Iš viso pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau 335 311 žmonių. Tarp jų sergančių – 223 112, 97 588 pasveiko, o 14 611 mirė.

comments powered by Disqus

Papildoma informacija