Naujienos

Visi sugrįžę iš užsienio bus izoliuoti 14 dienų

Birutė KYBARTIENĖ 

Pirmadienį, kovo 23 d., per pietus surengtoje spaudos konferencijoje, kurią transliavo Nacionalinė televizija, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga akcentavo, kad iki 12 val. Lietuvoje buvo 154 užsikrėtę koronaviruso infekcija. Ministras pabrėžė, kad nuo šiandien visi, sugrįžę iš užsienio, bus izoliuojami 14 d. Tuo turės pasirūpinti savivaldybės, kurioms apie tai buvo pranešta jau anksčiau. 

A. Veryga apgailestavo, kad dalis visuomenės neišgirdo nei prašymų, nei rekomendacijų: nesilaiko saviizoliacijos ir kitokių rekomendacijų. Ministras priminė, kad dabar pavasaris, kuomet sergama įvairiomis peršalimo ligomis, dauguma žmonių alergiški augalams, todėl siūlo viešumoje nešioti kaukes, o jeigu jų nėra, tai burną, nosį uždengti šaliku ar skara. Be to, jis minėjo, kad šiandien bus sprendžiama dėl griežtesnių rekomendacijų prekybininkams.

Paklausus, kada konkrečiai medikai bus aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis, ministras išsitarė, kad gydymo įstaigų vadovai jomis privalėjo pasirūpinti žymiai anksčiau ir pasiūlė paklausti jų, kodėl to nepadarė.

„Visus šiuo metu aprūpinti neturime galimybėmis, – pabrėžė ministras ir paaiškino, kad įtariami apsikrėtę virusu į mažas ligonines nevežami.

Paklausu,ar šiuo metu yra kritinės būklės asmenų, susirgusių koronaviruso infekciją, atsakė, kad žino tik vieną, kuris gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. 

Šiaip apie pacientų sveikatą ministras nelinkęs kalbėti, jeigu nėra paciento leidimo. A. Veryga informavo, kad Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veikia mobiliosios laboratorijos. Rytoj jos turėtų pradėti veikti Šiauliuose, Telšiuose ir Alytuje. Kiek mažesniuose miestuose jos pradės veikti, kai bus apmokyti medikai. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija