Naujienos

Laikosi rekomendacijų ir, esant būtinybei, planuoja įvesti pirkėjų srautų reguliavimą „Maximos“ parduotuvėse

Birutė KYBARTIENĖ 

„Maximos“ parduotuvėse savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius. Kasos darbuotojai yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu rankoms, pirkėjams įrengtos atstumą žyminčios juostos.

 „Šiuo metu pagrindinis prioritetas yra darbuotojų ir klientų saugumas, todėl, kai Vyriausybė įves nurodymą reguliuoti pirkėjų srautus, to nedelsiant imsimės. Jau dabar, jei parduotuvės vadovas ar apsaugos darbuotojai mato poreikį, remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacija, esame davę leidimą reguliuoti į parduotuvę įleidžiamų pirkėjų srautus. Labai prašome gyventojų parduotuvėse elgtis atsakingai ir vadovautis visomis rekomendacijomis“, – sakė Irtautė Ščerbavičienė, „Maximos“ operacijų vadovė.

Ji pažymėjo, kad „Maximos“ tinkle yra ribojamos reklamos, kuriomis pirkėjai būtų skatinami apsipirkti. Praėjusią savaitę, kai buvo paskelbtas karantinas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pirkėjų srautas „Maximos“ parduotuvėse sumažėjo 34 proc., o pirkinių krepšelis išaugo 53 proc.

„Tai rodo, kad žmonės parduotuvėse ėmė lankytis rečiau, bet perka daugiau bei planuoja savo pirkinius. Deja, vis dar matome, kad ne visi klientai nori apsipirkdami laikytis didesnio atstumo, todėl iš savo pusės reguliariai per vidinį radiją primename tokią būtinybę, specialiai sužymėjome didesnius nei vieno metro atstumus prie kasų ir kitų prekių prekystalių. Turime pripažinti, kad didžiausias pokytis įvyks augant pirkėjų sąmoningumui, tačiau savo darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti yra vertinamos visos priemonės“, – pabrėžė I. Ščerbavičienė

Komunikacijos projektų vadovas Tomas Bašarovas informavo, kad prekybos tinklo „Maxima“ atstovai primygtinai prašo pirkėjų vengti bendravimo su kitais asmenimis, lankantis parduotuvėje, yra skatinami naudotis elektroninės prekybos sprendimais. Taip pat pirkėjai raginami dezinfekuoti rankas ir naudoti vienkartines pirštines – jas galima rasti kiekvienoje „Maximos“ parduotuvėje prie pirkinių vežimėlių ir krepšelių.

„Operatyviai praėjusią savaitę įrengėme organinio stiklo pertvaras, kurios atskiria kasos darbuotojus ir klientus. Saugiam atstumui išlaikyti stovint eilėje prie kasos ar vitrinų, prašome vadovautis pagal ant grindų esančias informacines juostas. Tik mūsų pačių sąmoningas ir atsakingas elgesys leis apsaugoti vieniems kitus“, – pabrėžė I. Ščerbavičienė.

Atsiskaityti už pirkinius rekomenduojama prie savitarnos kasų, taip pat patariama naudotis banko kortelėmis. Jeigu atsiskaitoma grynaisiais pinigais, juos būtina dėti ant tam skirtos lėkštutės, o ne duoti kasos darbuotojui į rankas.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius. Darbuotojams suteikiama papildomų pertraukėlių rankoms nusiplauti. Kasos darbuotojai yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu rankoms.

Įprastos kasos prekybos tinkle dezinfekuojamos kas tris valandas, savitarnos – kas valandą. Gerokai dažniau nei įprastai valomi ir dezinfekuojami visi paviršiai: durų rankenos, prekių krepšeliai ir vežimėliai ir pačios patalpos dažniau vėdinamos.

„Maximos“ nuotr.  

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija