Naujienos

Du koronaviruso infekcijos atvejai Joniškyje?

Birutė KYBARTIENĖ 

Pirmieji du koronaviruso (COVID-19) atvejai nustatyti ir Joniškio rajone, viešoje erdvėje pranešė rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Joniškis jau bruzdėjo nuo pat kovo 23-osios, pirmadienio, ryto. Dar ryte žurnalistė kreipėsi į Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovę, tačiau ji atsakė, kad ligoninei griežtai draudžiama ką nors apie pacientus komentuoti. Tą, anot jos, gali daryti tik Sveikatos apsaugos ministerija. Tačiau šios ministerijos tinklalapyje apie tai nieko nėra. Parašius paklausimą, buvo atsakyta: /.../situacija yra nuolat kintanti, todėl įtariami ligos atvejai, kai atliekami tyrimai, nedetalizuojami. Kalbant apie konkrečius atvejus, tai dėl visų jų pradedami epidemiologiniai tyrimai, nustatomi kontaktai, nurodoma, ko žmonės privalo imtis. Ir tai galioja visiems, nepriklausomai, ar infekuotas žmogus medikas, ar politikas, atsakyme teigė SAM Spaudos tarnybos vyriausioji specialistė Justina Petravičienė.

Ji pabrėžė, kad savo ruožtu, SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus, kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija