Naujienos

Anstolis privalėjo grąžinti joniškiečiui neteisėtai nuskaitytus pinigus

Birutė KYBARTIENĖ

Praeitų metų lapkričio mėn. į LR Seimo narį Vitalijų Gailių kreipėsi Joniškio miesto gyventojas Andrius R. Žmogus prašė teisinės pagalbos dėl iš jo asmeninės sąskaitos nuskaitytų lėšų – antstolio veiklos išlaidų ir priverstinio administracinės nuobaudos išieškojimo. Nuobauda buvo skirta neva už administracinį pažeidimą. Joniškietis teigė negalėjęs prasižengti, nes tuo metu buvo išvykęs iš Lietuvos.

Seimo narys V. Gailius nepamiršo žmogaus prašymo, kreipėsi į Vilniaus apskrities policijos komisariatą, prašydamas išaiškinti pareiškėjo skunde nurodytas aplinkybes. Buvo gautas atsakymas apie atliktą policijos patikrinimą bei informacija, kad antstolių kontora nuskaitytas lėšas grąžins. Seimo narys kreipėsi į Sauliaus M. antstolių kontorą... Rezultatas – neteisėtai nuskaityti pinigai turi būti grąžinti į joniškiečio Andriaus R. sąskaitą. Seimo narys V. Gailius šioje istorijoje jau galėjo padėti tašką, bet ne... Jis pavedė savo padėjėjui Joniškyje M. Urmonui išsiaiškinti ir informuoti, ar antstolių kontora iš tiesų grąžino pinigus joniškiečiui. Pasak M. Urmono, grąžino.

Komentuodamas įvykio aplinkybes ir tyrimo rezultatus, Seimo narys V. Gailius piktinosi išvešėjusia valdininkų savivale, aplaidžiu ir abejingu atsakingų institucijų ir įstaigų darbu, sudarytais neįveikiamas barjerais piliečiams išsiaiškinti jų teisines problemas. Esant tokiai situacijai, V. Gailiaus teigimu, yra tiesiog būtina kuo garsiau ir atkakliau viešinti žmonių patirtą neteisybę, nesitaikstyti su valdininkų savivaliavimu, drąsiai ir ryžtingai kovoti už savo teises. „Joniškio dienas“ Seimo narys V. Gailius ne kartą tikino, kad yra pasirengęs visomis išgalėmis padėti krašto gyventojams atstatyti teisingumą. Ir tą, kaip matome, jau daro!

comments powered by Disqus

Papildoma informacija