Naujienos

Sirgti nenori, tačiau karantino taisyklių nesilaiko!

Jonas DAGYS 

„Nuo karantino pradžios sulaukta beveik 200 pranešimų apie tai, kad žmonės nesilaiko karantino. Iš Šiaulių miesto – 51, iš Šiaulių rajono – 28, iš Radviliškio rajono – 36, iš Joniškio rajono – 32, iš Pakruojo rajono – 19, iš Raseinių rajono – 29“, – vardijo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gaila Smagriūnienė.

Šiaulių apskrities policija sulaukia daug pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus. Pasak G. Smagriūnienės, policijos pareigūnai telefonu susisiekia su nurodytais asmenimis. Visais atvejais gyventojams primenama atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą ir informacija apie juos perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Nors viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla karantino metu yra draudžiama, tačiau į šį reikalavimą sureagavo ne visi šių įstaigų savininkai. Štai ankstyvą kovo 18-osios rytą pareigūnams teko vykti į Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, veikiantį barą. Šiose, „kaimo vaistine“ vadinamose, patalpose pusę aštuntos sveikatą taisė jau apie dešimt vyrų. Į klausimą, kodėl nesilaikoma karantino režimo ir dirbama, barmenė atsakė, kad toks savininkės nurodymas. Pareigūnams reikalaujant, baro lankytojai išsiskirstė.

Kovo 24-osios popietę pareigūnai Gruzdžiuose pastebėjo prie vieno pastato besibūriuojančius žmones ir pamatė, kad tame pastate įsikūrusi ūkinių prekių parduotuvė dirba. Iš lauko pusės, parduotuvės palangėje, buvo įrengta prekių vitrina, o parduotuvės savininkas, dėvintis kaukę, stovėjo viduje, už praverto lango. Tačiau prie parduotuvės susirinkę žmonės buvo be jokių apsaugos priemonių. Policijos pareigūnų nurodymą skirstytis jie išgirdo ir susibūrimo vietą paliko, pardavėjas užrakino parduotuvę. Jo laukia atsakomybė už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

Karantino metu draudžiama teikti ir grožio paslaugas. Tačiau atsiranda gudručių, kurie, uždarę salonus, tokias paslaugas siūlo atlikti savo namuose. Šiaulių policiją pasiekė žinia apie paslaugas namuose siūlančią manikiūro meistrę. Nesuvokiama, kaip moteris nesupranta: teikdama paslaugas tiek salone, tiek namuose, ji kontaktuoja su žmonėmis, kurie gali platinti virusą, o ir pati gali tapti koronaviruso platintoja.

Pareigūnams tenka vykti daryti tvarkos ir mokyklų bei gyvenamųjų namų žaidimų aikštelėse, nes čia renkasi nepilnamečiai, kurie nepaiso nurodymo viešose erdvėse būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikams. Kovo 24 dieną policijos pareigūnai vyko jaunimo susibūrimų nutraukti Šiauliuose į Dainų g. gyvenamojo namo kiemą, „Romuvos“ gimnazijos krepšinio aikštelę, Kuršėnuose į Daugėlių mokyklos teritoriją, Radviliškyje į Gražinos g. esančios mokyklos stadioną ir Transporto g. esančią vaikų žaidimo aikštelę. Galima būtų pateikti ir daugiau pavyzdžių, būtų geriau, kad visi laikytųsi karantino taisyklių, tik tuomet greičiau įveiksime klastingąjį virusą. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija