Naujienos

Šiauliuose „karščiavimo klinika“ jau veikia

Zita KATKIENĖ 

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prakalbus apie būtinumą savivaldybėse kurti taip vadinamas „karščiavimo klinikas“, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai jau galės atsikvėpti – karščiuojančių pacientų gydymo klinika ligoninėje veikia nuo pat karantino pradžios. Trijų aukštų Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pacientus perkėlus į kitas ligoninės patalpas bei pertvarkius palatas, karščiuojantys ir turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, atvykę į ligoninę dėl skubiosios pagalbos, guldomi į „karščiavimo kliniką“, kur jiems atliekami išsamūs tyrimai, įtariant ir koronavirusinę infekciją bei COVID-19 ligą.

 

Pasiruošta karščiuojančių srautui

Karantino dėl COVID-19 kontrolė Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vykdama pagal iš anksto numatytą planą.

„Mes pasiruošėme situacijai, kai daugės karščiuojančių, ir teks labai diferencijuoti diagnozes nuo tų, kurie turi koronavirusą. Į gydymo įstaigą patenkama ir dėl kitų somatinių ligų. Tam, kad būtų apsaugota ligoninė nuo viruso užkrato ir yra įgyvendintas šis planas“, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Pacientai į „karščiavimo kliniką“ patenka atvykę į ligoninę dėl būtinosios pagalbos. Siaučiant koronaviruso infekcijai, patenkama pro specialiai Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus prieigose pastatytas prehospitalines palapines.

Šiose palapinėse dirbantys medikai atlieka pirminę pacientų diferenciaciją. Į ligoninę norintiems patekti asmenims pateikiami klausimai, tikrinama temperatūra ir nusprendžiama, ne tik kokia pagalba jiems reikalinga, bet ir kokiame ligoninės padalinyje ji bus teikiama.

Nekarščiuojančius pacientus palapinėje dirbančios medikės įleidžia į ligoninės Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių. Jeigu pacientas per pastarąsias 14 dienų buvo užsienyje arba bendravo su koronavirusu infekuotu žmogumi, jaučia kvėpavimo takų infekcijos požymius: kosti, krečia šaltis, peršti gerklę arba karščiuoja, pacientai nukreipiami į Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrių. Jei pacientai yra karščiuojantys, kosintys, varginami kitų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių bei sergantys kitomis ligomis, diferencinei diagnostikai nukreipiami į Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje įsikūrusią „karščiavimo kliniką“.

Tuo atveju, jei būtų užpildytas Infekcinių ligų skyrius, koronavirusu infekuoti pacientai guldomi ir į „karščiavimo kliniką“.

Kai reikalingi ir tyrimai

Pasak skubios medicinos gydytojo, Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus koordinatoriaus Mariaus Elliko, šioje kritinėje situacijoje „karščiavimo klinikos“ yra būtent pacientų su kvėpavimo takų infekcijos simptomais priežiūrai skirtos ambulatorinės institucijos, kurios labai padėtų tais atvejais, kai neužtenka tik nuolatinės medikų konsultacijos, bet sprendimui dėl tolesnės žmogaus priežiūros taktikos reikalingi ir kraujo tyrimai, rentgeno nuotrauka ar net COVID-19 tepinėlis.

„Karčiavimo klinikoje“ yra įrengtos kelios erdvės: stebėjimo ir diagnostikos, kurioje yra rentgeno aparatas, echoskopas, laboratorija. Laboratorijoje jau atliekami ir koronaviruso tyrimai.

Stebėjime esantiems pacientams bus operatyviai atliekami būtini tyrimai. Visiems kitomis ligomis sergantiems ir čia patekusiems pacientams taip pat bus atliekamas koronaviruso tyrimas. Po stebėjimo ir bus sprendžiama, kur keliauja pacientas – ar į ligoninės korpusą, kuriame gydoma dėl somatinių susirgimų, ar į izoliacines palatas, kur gydomi infekuotieji. Pasak gydytojo M. Elliko, vykdant šį planą, tikimasi maksimaliai išvengti užkrato kituose skyriuose. Tačiau svarbiausia, kuo išsamiau įvertinti pacientų būklę ir kiekvieną situaciją tirti individualiai bei padaryti viską, kad pacientas reikiamą pagalbą gautų laiku.

Dėkojame rėmėjams

Sunkiai ir daug dirbantiems medikams nestinga visuomenės dėkingumo. Į ligoninės paskelbta paramos sąskaitą pervedama lėšų, geros valios žmonės taip pat remia medikus.

Ligoninės bendruomenė dėkinga UAB „Transrivai“, skyrusiai 5 000 eurų. Fiziniai asmenys į rėmimo sąskaitą pervedė 1 337 Eur. UAB „Ruvera“ dovanojo 5 litrus rankų dezinfektanto, UAB „Sanitex“ atvežė geriamo vandens. AB „Grigeo“ medikus aprūpino lapiniais ir popieriniais rankšluosčiais bei tualetiniu popieriumi, kurio niekada nebūna per daug.

COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis – COVID-19 parama.

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę telefonu (841) 524257, +370 657 72940 arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

Nuotr. – Ligoninėje įrengtoje „karščiavimo klinikoje“ dirbanti entuziastinga komanda teikia pagalbą tiems karščiuojantiems ligoniams, kuriems nepakanka vien nuolatinės medikų priežiūros ir konsultacijų.

 

 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija