Naujienos

Joniškio rajone sergančių COVID-19 – kol kas penki, visi jie – ligoninėje

Birutė KYBARTIENĖ 

Užsikrėtusių koronaviruso infekcija ir sergančių COVID-19 Joniškio rajone šiuo metu, kovo 25-osios, pavakary yra penki. Visi susirgusiųjų atvejai yra aktyvūs, vadinasi, visi penki užsikrėtę koronaviruso infekcija šiuo metu yra ligoninėje. Žinoma, ne Joniškio...

Žmonės teiraujasi, norėtų smulkiau sužinoti apie juos, tačiau atskleisti vardų ir pavardžių žurnalistė negalėtų, nes to neleidžia jai daryti Jo Didenybė Įstatymas.

Blogiausia, kad Joniškyje sklando įvairūs gandai, minimos kai kurių, visai niekuo dėtų, žmonių pavardės. Negerai. Juk niekas neapdraustas nuo ligos. Tačiau suprantamas ir žmonių pyktis – vykti į užsienį, po pasaulį plintant koronavirusui ir didėjant žmonių mirčių skaičiui, buvo neatsakinga. Tuo labiau, sugrįžus absoliučiai nesilaikyti karantino reikalavimų.

Suprantama žmonių baimė ir priekaištai, tik ar tai padės? Joniškiečiai sunerimę, ar neapsikrėtė ar neapsikrės? Ar nežinodami, kad galimai yra koronaviruso nešiotojai, neapkrės daugybės kitų žmonių?

Reikia saugotis, laikytis karantino reikalavimų, kaip sakoma, sėdėti namuose, dažniau plauti ar dezinfekuoti rankas... Tačiau, toli gražu, reikalavimų nepaisoma. Per dieną po kelis kartus prie atliekų konteinerių prieina du, kartais trys asocialūs vyrai, jie iškiloja visus dangčius. Jie vaikšto po miestą, be jokių apsaugos priemonių, bendrauja su įvairiais, daugiausia asocialiais, žmonėmis, o nieko neįtariantys joniškiečiai, net be pirštinių, plikomis rankomis kiloja tuos dangčius, vėliau grįžta į savo daugiaaukščių namų laiptines, plikomis rankomis atidarinėja namo bendras ir savo buto duris.

Yra žmonių, kurie zuja ir zuja po parduotuves, nusiperka tai 1 batoną, po to pasiima dešros gabalėlį, po to vėl eina, vėl perka. Tokie žmonės – tiksinti koronaviruso bomba savo artimiesiems, kaimynams. Ne mažesnė bėda ir linkę svaigintis alkoholiu žmonės. Ateis policijos pareigūnai, perspės, o toks gyvenimo nevykėlis ir toliau lakstys lyg plaštakė.

Atidžiai stebiu, kas vyksta Lietuvoje. Linkusi manyti, kad kai kurie šalies valdžios vyrai nemoka žaisti šachmatais ir nesugeba numatyti priimamų sprendimų. Ar nebuvo klaidinga manyti, kad kone visi Lietuvos žmonės būsią sąmoningi, kad, paskelbus karantino ir saviizoliacijos taisykles, visi jų besąlygiškai laikysis?

Visus sugrįžusius iš užsienio reikėjo priverstinai izoliuoti jau anksčiau. Tik 14 dienų. Dabar džinas jau paleistas iš butelio – ligoninėje penki Joniškio rajono gyventojai, o Lietuvoje – jau beveik penkiomis dešimtimis per dieną auga užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius. Ir suserga jau ne tik atvykusieji, bet ir nė kojos iš Lietuvos šiais metais nekėlę žmonės. Iki šios dienos jau konstatuotos net keturios mirtys...

Dar iki pirmojo susirgimo koronaviruso infekcija (turiu galvoje jau pasveikusią šiaulietę) rašiau į Nacionalinio sveikatos centro Šiaulių departamentą. Informavau, kad labai daug joniškiečių iš užsienio grįžta per Rygos aerouostą, teiravausi, kas, paprasčiau tariant, visa tai sužiūrės. Šiauliečiai neatsakė, paskambino joniškietė. Supratau, kad sprendimai migloti, tiksliau, jų kaip ir nėra. Tuomet kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Atsakymą parašė, bet apie Rygos aerouostą ir galimas iš jo grįžtančių problemas, nieko nesuraityta, nors pabrėžiau, kad tai aktualu visai šiaurės Lietuvai. O valstybių sienos užsidarė tik tuomet, kai pradėjo kone karaliauti baisioji koronaviruso infekcija?

Tai ką gi mums daryti? Valdžia susigriebė, iki balandžio 13-os, antrosios Velykų dienos, šiandien pratęstas karantinas. Ar dar ir dar bus pratęstas?

Priklausys nuo mūsų, ar laikomės karantino taisyklių, ar jas ignoruojame. Ar esame pilietiški? Stiprybės visiems! Ir ypač tiems, kurie dirba mūsų visų labui: medikams, policijos pareigūnams, šalies vadovams, verslininkams, kurie paremia medikus, ir kitiems geros valios ir sąmoningiems žmonės. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija