Naujienos

Sulauks ne tik administracinės nuobaudos, bet ir ieškinių už padarytą gamtai žalą

Jonas DAGYS 

Pamiškės, garažų, sodų bendrijos, nuošalesnės vietovės dūsta nuo jose slapta išmetamų šiukšlių – įvairios buitinės technikos, statybinių atliekų, automobilių padangų, plastikų ir kitų teršalų. Kodėl taip?

Net ir paskelbus karantiną, Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje iš gyventojų pagal grafiką surenkamos mišrios komunalinės, pakuotės, biologiškai skaidžios ir didelio gabarito atliekos.

Savivaldybės teritorijoje veikia dvi atliekų surinkimo aikštelės – Bariūnų didelio gabarito atliekų ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė (Plento g. 4, Bariūnų k., Joniškio r., tel. 8 676  41 222) ir Žagarės atliekų priėmimo punktas (Rengių g. 41, Žvelgaičių k., Žagarės sen., Joniškio r., tel. 8 676  92 258). Jose gyventojai nemokamai gali palikti didelio gabarito atliekas (baldus, buitinę techniką), taip pat padangas, tekstilę, statybines atliekas.

Atrodo, sukurta atliekų tvarkymo infrastruktūra, tarnaujanti gyventojams, neturėtų sudaryti nepatogumų rūšiuojant ir priduodant atliekas, tačiau kai kurie atliekų turėtojai pasirenka nebegyvenamą ir atokią sodybą, pamiškes, garažų teritorijas ir, atvežę atliekas, jas išmeta. Tai labai blogai.

Primename, kad nebenaudojamas lengvojo automobilio padangas galima palikti autoservise, kuriame buvo keičiamos padangos, arba prekybos vietoje, kurioje buvo pirktos naujos, tos pačios rūšies ir tokio pat kiekio padangos. Be to, nemokamai galima priduoti ir Bariūnų didelio gabarito atliekų aikštelėje, vienas asmuo nemokamai gali priduoti 4 lengvojo automobilio padangas. Sunkiasvorių automobilių ir traktorių padangas galima pristatyti į Kairių (Šiaulių r.) didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelę (1 t atliekų ir apdorojimo įkainis – 84,70 Eur) arba į kitas tokias atliekas tvarkančias įmones. Minėtas atliekas fiziniai ir juridiniai asmenys turi pristatyti patys.

„Tie asmenys, kurie ir toliau ne tam skirtose vietose išpila atliekas, sulauks ne tik administracinės nuobaudos, jiems bus pateikti ir ieškiniai už gamtai padarytą žalą“, – rašoma Joniškio rajono savivaldybės administracijos pranešime žiniasklaidai.

 

  

comments powered by Disqus

Papildoma informacija