Naujienos

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams – apdovanojimai už pasiaukojimą COVID-19 pandemijos metu

Zita KATKIENĖ 

Pagerbti labiausiai nusipelnę ekstremalios situacijos ir karantino dėl COVID-19 pandemijos metu ligoninės darbuotojai.

           

Apdovanojimus pelniusi Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Vaiva Makštutienė (pirmame plane).

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai vėl buvo sukviesti į Konservatyviosios medicinos klinikos kiemelį, kuriame dar kartą (jau trečią kartą šį mėnesį) paminėta profesinė medikų šventė Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Taip nutiko dėl pokyčių, kuriuos į medikų gyvenimą įnešė pasaulinė COVID-19 pandemija, savaip surikiavusi ne tik šventės scenarijų, bet ir gerokai pakeitusi ligoninės gyvenimą bei planus ir galimybes, kuriuos ligoninės vadovas Remigijus Mažeika pristatė į šventę susirinkusiems, kaukėmis veidus prisidengusiems medikams.

Pandemija skatino keistis

Paaiškinęs, kodėl minėti medikų dienos medikai kviečiami jau trečią kartą, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika patikino, kad ne tik medikų šventės, bet ir kitų pokyčių kaltininkė tebėra koronaviruso sukelta pandemija, kuri nors ir traukiasi, bet tebėra šalia ir bet kada gali vėl parodyti savo galią.

„COVID-19 pandemija pakeitė daug ką, tačiau ligoninė ir jos kolektyvas įrodė, kad tai, kas yra svarbiausia, – nesikeičia: sau ir kitiems buvome ir esame aukščiausio lygio ligoninė, galinti teikti aukščiausio lygio paslaugas ne tik Šiaulių miestui, bet ir apskrities rajonams. Tačiau COVID-19 pandemija ir pakeitė daug ką, ir suteikė naujų galimybių, nes kiekviena krizė yra didžiulių galimybių metas“, – pabrėžė R. Mažeika ir trumpai aptarė pokyčius bei veiklą, šiuo metu vykdomą ligoninėje.

Visus labiausiai džiugina tai, kad gydymo įstaiga neįstrigo COVID-19 ligos gniaužtuose, kad pavyko išlikti ligonine, kuri visą tą laiką teikė medicinos paslaugas ir sergantiems kitomis ligomis, ne tik užkluptiems COVID-19 ligos.

Direktorius neslėpė, kad ši pandemija atskleidė ir silpnąsias ligoninės vietas. Akivaizdu tapo, kad 18 vietų Infekcinių ligų skyrius, būdamas ir mažiausias Lietuvoje, negalėtų patenkinti didelių poreikių. Ir administracija rado išeitį.

„Šiandien pasirašiau sutartį su sveikatos apsaugos ministerija dėl 370 000 eurų, kurie bus skirti šiais metais. Ligoninė jau turi projektą ir jau pradeda Infekcinių ligų skyriaus modernizavimo darbus“, – sakė ligoninės vadovas.

Koronaviruso protrūkis parodė ir tai, kad stinga ligoninėje intensyviosios terapijos lovų, ir ši problema bus sprendžiama. Pasidžiaugta ir įvykusiais dviem konkursais, kurių dėka yra rangovai, pradėsiantys Intervencinės angiologijos skyriaus naujo pastato statybą, jau aiškus ir remonto darbų Vaikų ligų skyriaus Moters ir vaiko klinikoje laimėtojas.

Medikų darbas vertinamas

Yra planų įprasminti pandemijos prisiminimą. Šiai įdėjai įgyvendinti bei COVID-19 pasekmėms likviduoti planuojama skirti lėšas, kurias ligoninės rėmėjai aukojo viso karantino metu. Ligoninės labdaros ir paramos sąskaitoje yra per 60 tūkstančių eurų, kuriuos skyrė „Šiaulių bankas“, įmonės ir privatūs rėmėjai. Šiaulių miesto savivaldybė ligoninei skyrė dar 50 tūkstančių eurų. Ši nemaža suma ir bus skirta įgyvendinti COVID-19 atminimui skirtą idėją, kurią gydymo įstaigos vadovas dar laiko paslaptyje.

Nepamiršo R. Mažeika ir neištesėtų pažadų dėl didesnių atlyginimų ir priedų. Skola už balandį bus likviduota, baigus atlyginimų didinimo derinimą su medikų profsąjunga, ir kitą savaitę pasieks darbuotojus padidinti atlyginimai ir žadėti priedai. Ir į medikų šventę medikai rinkosi, sulaukę žadėto moralinio įvertinimo.

„Pirmas kartas buvo balandžio 27-ą dieną, kai ir minima medikų profesinė šventė. Ji skirta padėkoti dirbantiems COVID-19 židiniuose. Tą dieną medikams įteikti Šiaulių mero apdovanojimai. Vyriausybė labiausiai nusipelniusiems apdovanojimus atvežė vėliau, ir jie buvo įteikti kamerinėje aplinkoje. Šiandien turime du apdovanojimus – Sveikatos apsaugos ministro padėkas bei ligoninės įsteigtus ženklelius“, – paaiškino direktorius.

Chirurgo Rolando Burkausko iniciatyva pagaminti juvelyriniai dirbiniai išties vertingi, vardiniai, numeruoti bei sertifikuoti. Geresnės progos startuoti nebuvo, tad pirmieji nusipelniusio darbuotojo garbės ženkleliai ir įteikti labiausiai nusipelniusiems kovoje su COVID-19 pandemija.

„Buvo labai sunku psichologiškai. Visiems, pradedant valytojomis, slaugytojų padėjėjomis, slaugytojais, gydytojais, administracijos darbuotojais, – visi ėjom į nežinią. O šiandien sulaukiame labai daug gerų įvertinimų už tai, kad įveikėme ligą ir įveikėme labai garbingai, parodydami aukščiausio lygio profesionalumą, išmintį, nepasidavę didžiuliam psichologiniam spaudimui, kuris galėjo sugniuždyti bet ką“, – sakė R Mažeika, dėkodamas visiems už šventą pasiaukojimą ir kviesdamas atsiimti Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas padėkas bei ligoninės įsteigtus nusipelniusio darbuotojo ženklelius. Pradžiugino medikus ir ligoninės darbuotojų choro „Muzica Vitae“ , vadovaujamo Rimanto Norkaus, pasirodymas.

              

Ligoninės nusipelniusio darbuotojo ženklelis – jo sumanytojui, chirurgui Rolandui Burkauskui (kairėje). Dešinėje – Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika. 

              

Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojų choras „Muzica Vitae“ , vadovaujamas Rimanto Norkaus.         / Zitos Katkienės nuotraukos/

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos apdovanojimais/padėkomis pagerbti labiausiai nusipelnę ekstremalios situacijos ir karantino dėl COVID-19 pandemijos metu ligoninės darbuotojai: 

1. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovas Algirdas Gauronskis.

2. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus gydytoja epidemiologė Nijolė Urbanovičienė.

3. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Sigita Klimavičienė.

4. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Ūkio skyriaus vyriausias inžinierius, laikinai einantis infrastruktūros direktoriaus pavaduotojo pareigas Rimvydas Varonas.

5. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja Judita Minickaitė-Katinienė, pirmoji gydytoja Lietuvoje priėmusi pacientą su COVID-19 koronaviruso infekcija.

6. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorė Adolfina Žalpienė.

7. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorė Irena Nainienė.

8. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorė Roma Devėnienė.

9. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorė Zita Abakienė.

10. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės laikinai einanti Diagnostikos centro vadovo pareigas Jolanta Gedvilienė.

11. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinės vedėja Milda Rimšienė.

12. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Andrius Bubliauskas.

13. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus anesteziologas reanimatologas Vladas Pakutka.

14. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė.

 Respublikinės Šiaulių ligoninės nusipelniusio darbuotojo ženkliukais apdovanoti labiausiai nusipelnę ekstremalios situacijos ir karantino dėl COVID-19 pandemijos metu ligoninės darbuotojai:

1. Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorė Zita Abakienė (sertifikato Nr. 0001);

2. Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus vedėja Gitana Acutė (sertifikato Nr. 0002);

3. Širdies ir kraujagyslių centro Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Andrius Bubliauskas (sertifikato Nr. 0003);

4. Laikinai einantis Chirurgijos klinikos vadovo pareigas, II chirurgijos skyriaus abdominalinės chirurgijos gydytojas, laikinai einantis II chirurgijos skyriaus vedėjo pareigas Rolandas Burkauskas (sertifikato Nr. 0004);

5. Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorė Roma Devėnienė (sertifikato Nr. 0005); 

6. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus skubiosios pagalbos koordinatorius Marius Ellikas (sertifikato Nr. 0006);

 7. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus skubiosios medicinos gydytojas Martynas Gedminas (sertifikato Nr. 0007);

 8. Laikinai einanti Diagnostikos centro vadovo pareigas Jolanta Gedvilienė (sertifikato Nr. 0008)

9. Pulmonologijos skyriaus slaugos administratorė Stefanija Jatulevičienė (sertifikato Nr. 0009);

 10. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus vedėjas Aidas Kaušas (sertifikato Nr. 0010);

11. Vyriausioji slaugos administratorė Sigita Klimavičienė (sertifikato Nr. 0011);

12. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja Zinaida Kovaliova (sertifikato Nr. 0012);

13. Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Eimantė Laucevičienė (sertifikato Nr. 0013);

14. Vaistinės vyriausioji vaistininkė Rūta Liubinskaitė (sertifikato Nr. 0014);

15. Direktoriaus pavaduotoją medicinai Vaiva Makštutienė (sertifikato Nr. 0015);

16. Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjas Gintaras Makštutis (sertifikato Nr. 0016);

17. Direktorius Remigijus Mažeika (sertifikato Nr. 0017);

18. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja Judita Minickaitė-Katinienė (sertifikato Nr. 0018);

19. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorė Irena Nainienė (sertifikato Nr. 0019);

20. Informacinių technologijų skyriaus vyriausias specialistas Valdemaras Nainys (sertifikato Nr. 0020);

21. Laboratorinės diagnostikos skyriaus medicinos biologė, kokybės vadybininkė Jurgita Rimdžiuvienė (sertifikato Nr. 0021);

22. Vaistinės vedėja Milda Rimšienė (sertifikato Nr. 0022);

23. Direktoriaus pavaduotoja administravimui Aušrelė Šalkauskienė (sertifikato Nr. 0023);

 24. Laikinai einantis Logistikos skyriaus vedėjo pareigas Remigijus Ubartas (sertifikato Nr. 0024);

25. Ūkio skyriaus vyriausias inžinierius, laikinai einantis infrastruktūros direktoriaus pavaduotojo pareigas Rimvydas Varonas (sertifikato Nr. 0025);

26. Statistikos, analizės ir ekonomikos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti Statistikos, analizės ir ekonomikos skyriaus vedėjo pareigas Anželika Vičienė (sertifikato Nr. 0026);

27. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorė Adolfina Žalpienė (sertifikato Nr. 0027);

28. Dokumentų valdymo ir klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Žarienė (sertifikato Nr. 0028).

 

 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija