Naujienos

Panevėžio lėlių vežimo teatras gastroliuos ir Joniškio rajone

Gintarė JONAITYTĖ

Jau visai netrukus vienintelio Europoje Panevėžio lėlių vežimo teatro kūrybinis kolektyvas beveik mėnesiui iškeliaus į tradicines vasaros gastroles po Lietuvą. Lankysis ir Joniškio rajone.

 Tai iš tiesų unikalus reiškinys – plentais ir vieškeliais per šalį rieda didelis spalvingas vežimas, kurį traukia pasakų traukinukas. Šį traukinuką vairuoja pats teatro sumanytojas, direktorius Antanas Markuckis. Jis sustoja miesteliuose ir kaimuose, kur laukia nematytos ir negirdėtos lėlių pasakos pasiilgę vaikai. Dėl šypsenos tų vaikų, lėlių vežimo teatro kolektyvas, iškeitęs visus miesto patogumus į palapines, miegmaišius, lauko virtuvę, keliaus ištisą mėnesį.

Įprastai kelionė prasidėdavo birželio mėnesį, tačiau karantinui pakoregavus planus, šiais metais gastrolės buvo perkeltos į rugpjūčio mėnesį.

Rugpjūčio 1–22 dienomis teatro kolektyvas visiškai naują spektaklį – teatrinę improvizaciją „Lėlių cirkas“ (rež. I. Ignatenko ir S. Alochinas) rodys Panevėžio, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Akmenės, Šiaulių ir Radviliškio rajonuose.Planuojama aplankyti net 41 miestelį:Piniavą, Paįstrį, Pumpėnus, Lavėnus, Pušalotą, Joniškėlį, Nakiškius, Pakruojį, Linkuvą, Triškonius, Pašvitinį, Kepalius, Joniškį, Kalnelį, Skaistgirį, Žagarę, Kruopius, Šakyną, Gruzdžius, Verbūnus, Kužius, Vijolius, Bridus, Ginkūnus, Kairius, Šniūraičius, Kutiškius, Radviliškį, Karčemas, Pavartyčius, Šeduvą, Raudondvarį, Pakalniškius, Pociūnus, Smilgius, Perekšlius, Gustonius, Daukniūnus, Berčiūnus, Berniūnus,Senuosius Molainius.

Ši tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties. Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą bei lėlių teatro meną regionuose, suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą bei partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.

Už paramą organizuojant 2020 metų tradicines vasaros gastroles su vežimu, lėlių vežimo teatro kolektyvas dėkoja Lietuvos Kultūros tarybai, Panevėžio miesto savivaldybei ir žinoma, visoms vietos bendruomenėms, sutikusioms priimti teatro kolektyvą. 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija