Naujienos

Ko galima pasimokyti iš kačių ar šunų?

               

Gintarė JONAITYTĖ 

Bendrovės „Norstat“ atliktos apklausos duomenimis, iš šunų žmonės norėtų pasisemti gebėjimų džiaugtis mažais dalykais, mėgautis momentu ir nujausti pavojų. Tuo tarpu iš kačių dauguma norėtų pasimokyti individualumo ir nepriklausomybės, sėkmingai išsisukti iš keblių situacijų bei ryžto pasakyti „ne“. 

„Šiuo metu Lietuvoje vykstančios iniciatyvos „Katė ar šuo?“ tikslas – paskatinti visuomenę pasisakyti už gyvūnų gerovę ir saugumą, taip pat atsakyti į amžiną klausimą, kas esame kačių ar šunų mylėtojų šalis. Draugiškos varžybos vyksta specialioje svetainėje www.katearsuo.lt, ir šiuo metu rezultatai krypsta šunų gerbėjų naudai. 51,2 proc. balsavusiųjų palaikė šunis, 48,8 proc. – kates“, – teigė Miglė Adomavičiūtė, „Idea prima“ projektų vadovė.

Naminiai gyvūnai yra šeimos nariai, kurie gali padėti lavinti šeimininkų geriausius būdo bruožus ar net padėti išmokti vertingų įgūdžių. Katės ir šunys pasižymi skirtingomis charakteristikomis ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl visuomenė taip pat pasiskirsto į vienų arba kitų mylėtojus

Naminiai gyvūnai yra šeimos nariai, kurie gali padėti lavinti šeimininkų geriausius būdo bruožus ar net padėti išmokti vertingų įgūdžių. Katės ir šunys pasižymi skirtingomis charakteristikomis ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl visuomenė taip pat pasiskirsto į vienų arba kitų mylėtojus.

Draugiškos gyvūnams kampanijos „Katė ar šuo?“ inicijuota apklausa atskleidė, kad 61 proc. Lietuvos gyventojų pripažįsta, kad iš šunų verta pasimokyti džiaugtis mažais kasdieniais dalykais. 54 proc. respondentų mano, kad tikslinga perimti gebėjimą mėgautis momentu. Iš anksto nujausti pavojų ir jo saugotis norėtų išmokti 43 proc. apklaustųjų, 35 proc. yra įsitikinę, kad žmonėms verta mokytis pasitikėjimo kitais, empatijos ir gebėjimo jausti bei suprasti aplinkinių emocijas.

Tuo tarpu iš kačių 53 proc. gyventojų norėtų pasimokyti individualumo ir nepriklausomybės, 46 proc. – gebėjimo visada „nusileisti ant keturių kojų“ ar kitaip sėkmingai išsisukti iš keblių situacijų. 40 proc. respondentų įvardijo, kad labiausiai norėtų perimti gebėjimą pasakyti „ne“. Vos vienu procentu mažiau žmonių norėtų perimti kačių užsispyrimą ir atkaklumą siekti užsibrėžtų tikslų, dar 36 proc. – žaismingumą, o 35 proc. – gebėjimą pasirūpinti savimi.

Balsavimas ir draugiškos varžybos „Katė ar šuo?“ tęsis iki spalio 4 dienos, kai bus minima Pasaulinė gyvūnų diena. Balsavimo pabaigoje „Whiskas“ ir „Pedigree“ paaukos 7 tonas gyvūnų maisto gyvūnų prieglaudoms Lietuvoje: „SOS gyvūnai“, „Pifas“, „Klajūnas“, „Šiaulių letenėlė“, „Naminukai“, „Būk mano draugas“, „Tautmilės globa“.

Gyventojų nuomonės tyrimą 2020 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi daugiau nei 1000 šalies gyventojų. 

Bartas.  Joniškio dienų nuotr. 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija