Naujienos

Nelegalių ginklų kolekcionieriui gresia kalėjimas nuo ketverių iki aštuonerių metų

Jonas DAGYS

Policijos pareigūnai su įkalčiais sulaikė asmenį, sukaupusį didelį kiekį nelegalių ginklų bei sprogmenų.

Spalio aštuntąją Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai gavo informaciją, kad viename Radviliškio rajone esančiame kaime 66 m. vyras neteisėtai disponuoja šaunamaisiais ginklais bei sprogmenimis. Pareigūnai nedelsiant ėmėsi veiksmų – jie atvažiavo į Radviliškio rajone, Pašušvio kaime, esančią sodybą.

Sodyboje, pas 66-erių metų vyrą, buvo rasti ir paimti antrojo pasaulio karo laikų aprūdiję įvairūs ginklai, tarp kurių „Mosin Nagant“ karabinas su buože bei durklu ant ginklo, du šaunamųjų ginklų vamzdžiai, medžiaginis diržas, kuriame buvo rasti 152 šoviniai, šaunamasis ginklas, panašus į kulkosvaidį, kardas bei dvi rankinės granatos be sprogdiklių.

Vyras aiškino, kad ginklai su šaudmenimis pas jį yra be tikslo jais disponuoti ar juos platinti, jis pats yra kolekcionierius ir visus šiuos karo laikų daiktus rado naudodamasis metalo ieškiklio pagalba.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Asmuo, kuris neturėdamas leidimo, neteisėtas disponavo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Tas, kas neturėdamas leidimo pagamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo ne mažiau kaip tris šaunamuosius ginklus, didelės sprogstamosios galios arba didelį kiekį šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų“, – komentavo policijos komisariato atstovė Greta Frajerytė.

 

Rastieji ginklai ir šaudmenys. /Policijos komisariato nuotr./ 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija