Naujienos

Pirmojo rinkimų turo rezultatai, nepatvirtintais VRK duomenimis, jau žinomi, laukia antrasis turas

Birutė KYBARTIENĖ

Buvęs dviejų kadencijų Joniškio savivaldybės meras ir Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatas Gediminas Čepulis iš šiuometinės rinkimų kovos jau iškrito.

Mūsų valstybėje yra 71 rinkimų apygarda arba 1989 rinkimų apylinkės. Turinčių teisę balsuoti – 2 457 687 rinkėjai, balsavo 47,16 proc. Į LR Seimą patenka iš septyniolikos tik šešių partijų atstovai, kurie perkopė arba smarkiai viršijo 5 proc. barjerą.

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje daugiausia balsų (23) iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Antroje vietoje – valstiečiai-žalieji (16), trečioje – Darbo partija – 9. Lietuvos socialdemokratų partijos – 8. Laisvės partijos – taip pat 8 ir mažiausiai (6) – Lietuvos Respublikos sąjūdžio. Vienmandatėse rinkimų apygardose į antrąjį rinkimų turą, kuris vyks spalio 25 d., su kitų partijų atstovais varžysis 54 konservatoriai. Daugelyje apygardų varžysis ir valstiečiai-žalieji, rungsis ir kai kurių kitų partijų kandidatai.

Vienmandatėje Antakalnio (Vilnius) rinkimų apygardoje mandatą jau iškovojo Ingrida Šimonytė (konservatorių atstovė) ir LLRA-KŠS atstovai Česlavas Olševskis ir Beata Petkevič.

Beje, Lenkų rinkimų akcija-KŠS daugiamandatėje apygardoje neperšoko 5 proc. barjero ir išskyrus individualiai laimėjusius politikus Seimo darbe nedalyvaus.

Žiemgalos vakarinėje apygardoje Nr. 46, į kurią įeina Joniškio rajonas, dalis Pakruojo ir Šiaulių rajonų, balsuoti teisę turėjo 32 996 rinkėjai, tačiau balsavo mažiau nei Lietuvos vidurkis – tik 43,31 proc. arba 14 2901 rinkėjas.

Spalio 25-ąją vykstančiame antrajame rinkimų ture susikaus prof. Arūnas Gumuliauskas (valstiečiai- žalieji), gavęs 21,33 proc. rinkėjų balsų, ir Liudas Jonaitis (socialdemokratai) – 29,25 proc. rinkėjų balsų.

Trečiąją vietą užima, gavęs vos 14.82 proc. rinkėjų balsų, buvęs dviejų kadencijų Joniškio rajono meras ir Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatas Gediminas Čepulis. Šiek tiek mažiau (12,74 proc.) surinko konservatorė Rūta Bilkštytė. Laisvės partijos kandidatas Marius Dijokas (6,72 proc.), dar po mažiau – kitų partijų atstovai: Oksana Paškevičienė, Valdas Jeskevičius, Jonas Jasaitis ir Žilvinas Astrauskas.

 

 

comments powered by Disqus

Papildoma informacija