Naujienos

Joniškio rajone sergančių COVID-19 – jau net trisdešimt aštuoni

Birutė KYBARTIENĖ 

Joniškio rajone, spalio šešioliktosios ryto duomenimis, užkrečiamąja COVID-19 liga serga jau net trisdešimt aštuoni žmonės. Vakar, spalio 15-ąją, nustatyta net šešiolika susirgusių žmonių.

                

Liga paplito, kai susirgo vienas iš „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro lankytojų – neįgalus suaugęs žmogus – ir jo koronaviruso mėginys buvo teigiamas. Pasak Nacionalinio visuomenės centro Šiaulių departamento Akmenės skyriaus vedėjos Jolantos Rakauskienės (pavaduoja Joniškio skyriaus vedėją), visi užsikrėtę koronavirusu, – tarp savęs susiję: susirgo kiti šio centro lankytojai, jų artimieji ir su jais bendravę žmonės.

Užsiminus, kad Joniškio savivaldybės administracija jau dirba nuotoliniu būdu, J. Rakauskienė išsitarė, kad teigiamas koronaviruso mėginys nustatytas keturiems darbuotojams. Ji mananti, kad jie – susirgusiųjų artimieji, kolegos, draugai. Kadangi Joniškio rajone liga itin plinta, prie Joniškio ligoninės veikia mobilusis testavimo punktas. Jame triūsia licencijuoti medikai.

Paklausus, kiek šiuo metu COVID-19 serga Akmenės rajono gyventojų, atsakė, kad keturi. Priminus, kad ir pavasarį šiame rajone situacija buvo ženkliai geresnė nei Joniškio, paaiškino, kad būtina greitai, nuosekliai ir sąžiningai dirbti.

„Jau du mėnesiai iš eilės, kaip puikiai savo veiksmus suderina Akmenės savivaldybės valdžia, policija, seniūnijos“, – sakė vedėja J. Rakauskienė.

Priminsime, kad gyventojai privalo laikytis higienos reikalavimų, nuolat plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis socialinio atstumo, uždarose patalpose būti su kaukėmis ar kitomis apsaugos priemonėmis. Tendencija tokia, kad koronavirusas, sakytume, pikčiau puola imuniteto neturinčius, silpnesnius žmones. Susirgę arba turėję kontaktų su sergančiuoju privalo saviizoliuotis ir laikytis paskirtų taisyklių.

Lietuvoje susirgusiųjų COVID-19 jau perkopė 7000, mirusių nuo koronaviruso – 112.

Joniškio mobilusis testavimo punktas.

 Gintarės Jonaitytės nuotr.

comments powered by Disqus

Papildoma informacija