Tapti gydytoju nusprendė dar darželyje…

Tapti gydytoju nusprendė dar darželyje…

Šiaulietis gydytojas nefrologas Marius Bardauskas penktą mėnesį triūsia Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriuje. Baigęs medicinos studijas ir rezidentūrą Lietuvos sveikatos mokslo universitete bei Kauno klinikose, nusprendė grįžti į tėvų namus ir į vaikystės miestą – Šiaulius.

Jaunas gydytojas įsitikinęs, kad diplomus įgiję gydytojai turėtų grįžti į gimtąjį miestą, nes jei patys negrįžta, kas kitas atvažiuos.

Būti gydytoju Marius nusprendė dar lopšelyje-darželyje, kur užaugusį save visada piešdavo baltu chalatu. Svajonė nepasikeitė ir mokantis Romuvos gimnazijoje.

„Visada norėjau padėti žmogui, domino gydytojo veikla: ligos, vaistai“, – prisiminė Marius vaikystės metus. Mokykloje puikiai sekėsi biologija, chemija, kas taip pat lėmė pasirinkimą.

Šeimoje gydytojų nėra, tad Marius – pirmas gydytojas ir giminėje. Pirmųjų penkių mėnesių įspūdžiai, dirbant ligoninėje, geri. Marius džiaugiasi draugišku Nefrologijos-toksikologijos skyriaus kolektyvu, nuoširdžiai priėmusiu į savo būrį, administracijos, pasveikinusios jaunuosius specialistus, dėmesiu. Pirmoji jauno gydytojo Mariaus Bardausko patirtis ligoninėje – darbas su stacionaro pacientais, gydomais Nefrologijos-toksikologijos skyriaus palatose, pacientų būklės stabilizavimas ir gydymas nuo lengvesnių iki sunkiausių būklių. Pasak jo, pastariesiems reikia daugiau dėmesio ir daugiau pastangų skirti. Pagrindinės ligos – inkstų: ūminis inkstų nepakankamumas, lėtinis inkstų ligos paūmėjimas, šlapimo takų infekcijos. Dažniausi pacientai – tie, kurie jau serga lėtine liga. Pablogėjus inkstų funkcijai, pacientai stacionarizuojami. Būna ir tokių atvejų, kuomet reikalinga taikyti pakaitinę inkstų terapiją – bet kuriuo paros metu ar savaitgalyje. Prie tokio ligonio susirenka visa komanda: gydytojas nefrologas, slaugytojas, medicinos technikas bei reanimacijos pagalbą teikianti komanda. Patinka Mariui ši įtampa ir galimybė padėti ligoniui, kam jis ir yra pašauktas gal net paties, anot jo, likimo.

www.joniskiodienos.lt

Zitos Katkienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *