Plyšus pilvo aortai, galima mirti

Plyšus pilvo aortai, galima mirti

Rugsėjo devynioliktąją minint Pasaulinės aortos dieną, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje organizuotas nemokamas pilvo aortos patikrinimas. Tyrimą echoskopu visiems pageidavusiems atliko ir individualiai konsultavo gydytojai, kraujagyslių chirurgai Tomas Ptašinskas ir Mohamad Chamsin.

Pasitikrinti atvyko daugiau kaip 200 žmonių. Iš jų penkiems rastos pilvinės aortos aneurizmos, 3 klubo arterijos aneurizmos. Visi jie informuoti apie tolimesnius žingsnius.

Aorta yra stambiausia kraujagyslė žmogaus organizme. Ji gali pradėti plėstis be jokių išorinių ženklų ir pasiekusi tam tikrą diametrą plyšti. Aortos plyšimas yra viena ekstremaliausių ir pavojingiausių būklių medicinoje, tačiau jos plėtimasis dažniausiai vyksta be simptomų.

Pasitikrinti buvo kviečiami vyresni nei 65 metų vyrai ir moterys, besiskundžiantys dusuliu, skausmu krūtinėje, švilpiančiu alsavimu, aukštu kraujospūdžiu. priepuoliniais skausmais nugaros ir pilvo srityse. Tiesa, pilvo aortos aneurizma net šešiskart dažniau pasireiškia vyrams, ypač rūkantiems, turintiems daug cholesterolio bei aukštą kraujo spaudimą.

Plyšusi aneurizma sukelia staigų, aštrų skausmą. Žmogus gali netekti sąmonės ar patirti šoko būseną, priklausomai nuo aneurizmos vietos ir kraujavimo intensyvumo.

„Plyšus pilvo aortos aneurizmai, mirštamumas siekia apie 60 procentų“, – priminė Respublikinės Šiaulių ligoninės specialistė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė.

www.joniskiodienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *