L. Karaliūnas Joniškio savivaldybės administracijoje jau nebedirbs

L. Karaliūnas Joniškio savivaldybės administracijoje jau nebedirbs

Su itin trankiais spalvingais fejerverkais pasitikome Naujuosius. Kaip niekad griausmingųjų fejerverkų Joniškyje buvo gausu… Svarsčiau, o gal todėl, kad didžioji dauguma joniškiečių – turtingi žmonės ar kad gruodžio 31-oji Leonui Karaliūnui Joniškio rajono savivaldybės administracijoje buvo paskutinė darbo diena, o sausio pirmąją jis šventė 67-ąjį savo gimtadienį…

Joniškio savivaldybės administracijoje L. Karaliūnas dirbo daugiau kaip trisdešimt vienerius metus. 1990 m. jis buvo pakviestas vadovauti Kūno kultūros ir sporto skyriui, o nuo 2003-ųjų dirbo Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiuoju specialistu sportui. Be tiesioginio darbo visada buvo kupinas įvairių idėjų ir gebantis jas realizuoti, Leonas rašė ir leido įvairias knygas apie Joniškį ir sportą (labiausiai mėgo krepšinį). 2009 m. įsteigė Joniškio krepšinio muziejų, kuriame, dažniausiai jo dėka, apsilankė nemažai garsių asmenybių. Savo darbais jis garsino Joniškį ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

1973 m. L. Karaliūnas baigė tuometinę Joniškio pirmąją vidurinę mokyklą (dabar – „Aušros“ gimnazija). Tais pačiais metais, pastebėtas kaip puikus organizatorius, tuometinėje Joniškio melioracijos ir statybos valdyboje pradėjo dirbti sporto instruktoriumi metodininku.

1989 m. L. Karaliūnui buvo suteiktas sporto žymūno vardas. Apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“. Ir ne vieną kartą… 2001 m. išleido knygą „Mažos ir didelės krepšinio žvaigždės“, 2003 m. – „Odinio kamuolio pavilioti“, o po to – ir kitas knygas.

2004 m. baigė Šiaulių universitetą ir įgijo socialinės pedagogikos ir psichologijos specialybę. 2008 m. L. Karaliūnas tapo Mato Slančiausko premijos laureatu. 2015 m. Valstybės atkūrimo dienos proga už ilgametį darbą, sporto istorijos įamžinimą, Joniškio krašto garsinimą jam įteiktas Padėkos ženklas. 2016 metais Leonas Karaliūnas buvo apdovanotas Mykolo Arkangelo statulėle už Krepšinio istorijos puoselėjimą ir Joniškio krašto garsinimą. 2018 m. jam suteiktas Garbės piliečio vardas.

B. Kybartienė

Centre – L. Karaliūnas. B. Kybartienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *