Žiūrovų pasiilgę Charkivo baleto artistai šį penktadienį koncertuos Joniškio kultūros centre

Žiūrovų pasiilgę Charkivo baleto artistai šį penktadienį koncertuos Joniškio kultūros centre

Charkivo Mykolo Lysenkos vardo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatras Joniškio kultūros centre koncertuos penktadienį, gegužės 6 d. 18 val.

Gastrolių turui į Lietuvą ir į Joniškį Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras atvyko pakiliai, tačiau iš tiesų 220 artistų ir 30-ies jų vaikų kelionė iki mūsų šalies pakili nebuvo.

„Su savimi pasiėmėme tik natas, dekoracijas ir scenos kostiumus. Kol juos krovėme į automobilį, Charkivo centre griaudėjo sprogimai, kliuvo ir namui, kuriame aš gyvenu. Vieną grupelę artistų paėmėme tiesiai po jų koncerto Charkivo metro stotyje. Traukiniui važiuojant, dažnai girdėdavome sprogimų garsus, nesijautėme saugiai. O netoli Lvivo traukinys apskritai sustojo, nes dėl pažeistos elektros pastotės buvo nutrūkęs energijos tiekimas“, – pasakojo Charkivo operos ir baleto teatro vyriausiasis režisierius Armenas Kaloyanas.

Ukrainiečių gastroles organizavusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinis direktorius Jonas Sakalauskas pasakojo, kad jo vadovaujamo teatro trupė pradėjo nuo paramos rinkimo Ukrainos armijai. „Buvo laikas, kai galvojome, kaip apsaugoti Ukrainą fiziškai, bet dabar atėjo metas galvoti, kaip apsaugoti ją dvasiškai. Šiuo metu ten beveik nevyksta teatrų spektakliai, trupės nerepetuoja arba daro tai labai sudėtingomis sąlygomis, todėl klausimas, per kiek laiko Ukrainos kultūra sugebės atsistatyti pasibaigus karui. Labiausiai Ukrainoje nukentėjusio operos ir baleto teatro vadovui Olegui Orishchenko užsiminus, kad jų teatrui galbūt atsiras galimybė išvykti iš karo zonos ir rodyti spektaklius, mes, organizuodami šias gastroles, padarėme viską, kad palaikytume ukrainiečių teatro gyvybingumą“, – kalbėjo J. Sakalauskas.

Dėkodami lietuviams už šiltą priėmimą, Charkivo operos ir baleto teatro generalinis direktorius O. Orishchenko pasakojo, kad kartu su tėvais atvyko ir 30 įvairaus amžiaus teatro darbuotojų vaikų, išvežtų iš miesto, kuriame sprogsta bombos, gaudžia sirenos, kuriame dažnai tekdavo slėptis rūsiuose.

„Šie vaikai palaužti, jiems reikia psichologinės pagalbos. Jau du mėnesius mūsų operos, baleto, orkestro artistai negalėjo užsiimti savo amatu. Organizuodami gastroles, kartus su LNOBT vadovais itin greitai atlikome tai, kas paprastai trunka metus. Atvykome čia su plačia programa, kurią pristatysime įvairiuose Lietuvos miestuose. Esame labai išsiilgę publikos“, – kalbėjo ukrainiečių operos ir baleto teatro vadovas, kuris naktimis su kitais Charkivo miesto vyrais eidavo saugoti savojo miesto gatvių. Karo metu savo namų neteko maždaug pusė milijono Charkivo gyventojų.

Penktadienį Joniškio kultūros centre matysime iškilmingą Charkivo operos ir baleto teatro baleto gala koncertą, pristatantį Ukrainos šokėjų aukštą sceninę meistrystę. Koncerto programoje – ryškiausių klasikinių ir modernių baletų fragmentai.

„Iššūkių organizuodami ukrainiečių pasirodymus turime daug, nes Charkivo teatro scena dar didesnė negu LNOBT, tad miestelių kultūros centruose jų pasirodymus sutalpinti sudėtinga. Bet nemažai kultūros centrų vadovų Lietuvoje ištarė: „taip“ Charkivo artistų gastrolėms nė neklausdami, ką jie pamatys“, – džiaugėsi LNOBT pastatymų, renginių ir gastrolių organizavimo skyriaus vadovas Artūras Alenskas.

Bilietų kaina – 25 Eur. Paskubėkite įsigyti Joniškio kultūros centro kasoje.

www.joniskiodienos.lt

Nuotraukoje – šilta susitikimo akimirka. Iš kairės – Charkivo operos ir baleto teatro generalinis direktorius O. Orishchenko ir Lietuvos operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas. /LNOBT nuotr./

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.