Dokumentiniame filme – įžvalgos apie išpuolį Briuselyje surengusio teroristo Osamos
Krajemo tardymus

Dokumentiniame filme – įžvalgos apie išpuolį Briuselyje surengusio teroristo Osamos
Krajemo tardymus

Švedą Osamą Krajemą penkerius metus tardė prancūzų bei belgų policijos pareigūnai.
Išgyvenęs neįprastus tardymus, O. Krajemas naujame „Viaplay“ dokumentiniame seriale
„The Swedish Terrorist“ papasakojo, kaip iš švedo berniuko futbolininko tapo „Islamo
valstybės“ teroristu.
O. Krajemas buvo apkaltintas sąmokslu įsipareigoti teroristų grupuotei ir pasikėsinimu nužudyti teroristų agentą. Dabar jis laukia savo verdikto didžiausioje teroro byloje Europos istorijoje.
O. Krajemas yra kaltinamas už dvi iš dešimtmečio kruviniausius išpuolius Zaventemo oro uoste ir metro stotyje centriniame Briuselyje 2016 m. kovo 22 d., kur 32 žmonės neteko gyvybių. Jį taip pat apkaltino dalyvavimu išpuoliuose Bataklane ir Paryžiaus gatvėse 2015 m. lapkritį, kai žuvo 130 žmonių.
„Jis man pasakė, kad, išgirdęs pirmą sprogimą, turiu nuspausti mygtuką ir susisprogdinti“, – sakė tardomas O. Krajemas. 2022 m. birželio 29 d. jis buvo nuteistas kalėti 30 metų.
Pasikeitė po kelionės į Siriją
O. Krajemas gimė ir užaugo Rozengarde, Malmės rajone, Švedijoje. Jaunystėje jis žaidė futbolą vietos komandoje ir, regis, įsiliejo į Švedijos visuomenę, bet 22-metis O. Krajemas nukeliavo į Siriją ir prisijungė prie teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“.
„Esu „Islamo valstybės“ narys ir „Islamo valstybė“ suteikia mums įrodymų, kad tai, ką jie daro, yra teisinga“, – sakė tardomas O. Krajemas.
Manoma, kad 40 000 užsienio smogikų kovojo už „Islamo valstybę“ Sirijoje ir Irake, o apie 5000 iš jų atvyko iš Europos.
„Neatsitiktinai daug jaunų vyrų nukeliavo prisijungti prie „Islamo valstybės“. Juos patraukė
veiksmo elementas. Tai lyg žaidimas „Counter-Strike“. Tik realiame gyvenime“, – dokumentiniame seriale sako iš Danijos kilęs terorizmo tyrėjas Tore‘as Hammingas.
O. Krajemas Sirijoje praleido metus kaip „Islamo valstybės“ narys, paskui grįžo į Europą. Jis
įsikūrė Briuselyje ir čia šešis mėnesius gyveno su ieškomiausiais Europos teroristais.
2016 m. pavasarį jis ir kitas vyras iš teroristų grupuotės gavo aiškią misiją ir netrukus O. Krajemas stovėjo Briuselio metro su bomba ant nugaros.
„The Swedish Terrorist“ prodiusuoja „BLU“. Dokumentinio serialo premjera – 2022 m. rugpjūčio 18 d. per „Viaplay“, –informavo Idea Prima projektų vadovė Inga Vaitkevičiūtė.
Tarp kitų rugpjūčio mėnesio „ViaPlay“ naujienų – dokumentinis serialas „Evil by Design“,
pasakojantis istoriją apie suomių ir kanadiečių kilmės mados pasaulio atstovą Peterį Nygardą, kuris 2020 m. buvo sulaikytas dėl kaltinimų dėl seksualinės prievartos, prekybos žmonėmis bei seksualinio nepilnamečių išnaudojimo.
www.joniskiodienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.