Naujienos

Nerūkantis vyras namuose „kolekcionavo“ pusketvirto tūkstančio pakelių cigarečių

Jonas DAGYS

Kai kontrabandinių cigarečių bloko savininkas sakė, kad jas įsigijo savo reikmėms, atrodo, logiškas paaiškinimas. Tačiau, kai kelių tūkstančių nelegaliai laikomų cigarečių pakelių turėtojas porino, kad juos įsigijo savo reikmėms, pareigūnams kelia šypseną, o kai tūkstantinio kiekio nerūkantis savininkas irgi aiškina tą patį, sukelia nuostabą – negi visuomenėje atsirado naujovė – kontrabandinių cigarečių kolekcionavimas?!

Tokių minčių kilo po Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų vizito pas 64 metų šiaulietį, pas kurį jie užsuko, tikrindami informaciją apie galimą kontrabandinių cigarečių „tašką“. Vyras neigė turintis rūkalų ir tik, kai pareigūnai pareiškė norą apsižvalgyti jo namuose, mostelėjo ranka į vieno kambario pusę. Jame tyrėjai rado tikrą kontrabandinių cigarečių kolekciją. Kambario kampe ir spintoje sukrautose dėžėse buvo ir „Winston“, ir „Minsk capital QS“, ir „NZ“, ir „Fest“ , ir „Minsk superslims“. Ir visi pakeliai buvo be lietuviškų banderolių. Iš viso pareigūnai pas šiaulietį rado 3510 pakelių cigarečių, nepaženklintų mūsų šalyje nustatyta tvarka. Jų vertė – 11 337 eurai.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 „Baudžiamas kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Ir visai nesvarbu, ar cigaretes kolekcionuoji, ar naudoji savoms reikmėms, kas reikštų rūkymą po pakelį per dieną vos ne dešimt metų. Na, o tokiame amžiuje turėti tokią  perspektyvą – labai pavojinga sveikatai, jau neskaičiuojant finansinių nuostolių“, – šypsodamasi aiškino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gaila Smagriūnienė.

comments powered by Disqus

Papildoma informacija