Paslaugų neatliko, o pinigus iš Ligonių kasų pasiglemžė

Paslaugų neatliko, o pinigus iš Ligonių kasų pasiglemžė

Šiaulių apylinkės teismo sprendimu buvo padėtas taškas beveik du metus besitęsusiam ikiteisminiam tyrimui dėl dokumentų klastojimo, kuriuo įtariama 62 metų ambulatorines slaugos paslaugas teikusi slaugytoja. Tačiau moteris buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, nes teismui pateiktas asmens prašymas perduoti kaltininkę jo atsakomybei pagal laidavimą.

Praėjusių metų sausį vienas Šiaulių rajono gyventojas netikėtai sužinojo apie jo tėvui suteikiamą pagalbą namuose. Prisijungęs prie e.sveikatos portalo, vyras išvydo, kad sausį tėvą net 7 kartus aplankė Šiaulių rajone, Kuršėnuose, įsikūrusios ir slaugos paslaugas namuose teikiančios įmonės slaugytoja. Medicininiuose dokumentuose buvo parašyta, kad ligonis buvo kalbintas, nors realiai jis jau daug metų nekalbėjo, kad ant kūno pragulų nėra, nors iš tiesų jos buvo.

Apstulbintas tokių įrašų senolio sūnus kreipėsi į teisėsaugą. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras. Apklausus liudytojus, nustatyta, kad jokia minėtos įmonės slaugytoja pas ligonį nesilankė ir paslaugų jam neteikė.
Policijos pareigūnai nutarė praplėsti tyrimą ir patikrinti, ar slaugytoja tinkamai atliko savo darbą su kitais pacientais. Buvo apklausti dar 27 jos pacientai ir juos globojantys asmenys. Paaiškėjo, kad slaugytoja per trumpą laiką apžiūri gan daug pacientų, nors jie gyvena toli vienas nuo kito. Analizuojant atstumus tarp prižiūrimų asmenų ir laiką, per kurį galima nuvykti iš vieno pas kitą, buvo iškeltos dvi versijos: arba slaugytoja sugeba išvystyti animacinio filmo herojaus Žaibo Makvyno greitį, arba e.sveikatos portale pateikti duomenys yra suklastoti. Pasitvirtino antroji versija, nes realiai per tokį trumpą laiką, koks buvo užfiksuotas įrašuose, neįmanoma nei nuvykti pas pacientus, nei suteikti jiems paslaugų.

„Taigi konstatuota, kad e.sveikatos portale pateikti duomenys yra suklastoti ir slaugytojai pareikštas įtarimas dėl duomenų apie 27 pacientų priežiūrą klastojimo. Dėl to į slaugos paslaugas teikiančios įmonės, kurioje dirbo slaugytoja, sąskaitą iš Teritorinės ligonių kasos įplaukė 3 182 eurai“, – teigė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė.

www.joniskiodienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *