Pats „samagono“ negėrė, bet varė jį ir girdė kitus

Pats „samagono“ negėrė, bet varė jį ir girdė kitus

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis sodiečiui A. G., kuris, pasidaręs aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, juos varė, laikė ir realizavo. Domu tai, kad naminuke atsiskaitydavo su kaimiečiais už pagalbą ūkyje. Teismas kaltinamajam skyrė 4 mėn. laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas vieneriems metams.

Šiaulių rajone gyvenantis sodietis prisipažino, kad, norėdamas namine degtine atsiskaityti už samdomų žmonių darbą jo ūkyje, pasigamino aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti ir jį neteisėtai laikė, padarė ir laikė daugiau nei 94 litrus naminės degtinės. Be to, žmogus pripažino, kad užraugė ir laikė 360 litrų raugalo, tinkamo naminei degtinei daryti.

Kaltinamasis A. G. per teismo posėdį kaltu prisipažino visiškai, porino, kad pensininko gyvenimas nelengvas, gyvena ūkiškai, o sveikata nekokia. Senjoras tikino, kad jo pensija yra nedidelė, todėl už darbą sumokėdavo „samagonu“, nes pinigų neturi. Jis gauna 232 eurus pensijos. Aparatą naminei degtinei gaminti nusipirko prieš penkerius, šešerius metus, patobulino ir laikė malkinėje. Teisiamasis sakė, kad naminė degtinė buvo skirta vaistams kūnui įtrinti ir atsiskaityti už darbus. Toks atsiskaitymas gėrimais už darbus truko apie metus ar pusantrų metų. Savo elgesį vyras vertino labai blogai, išvadą sako jau yra padaręs. Jis pats alkoholio daugiau nei 20 metų nevartoja.

,,Kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, įrodymų tyrimas buvo nutrauktas, nes A. G. nebuvo kaltinamas labai sunkaus nusikaltimo padarymu, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės nekėlė abejonių. Be kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė įrodyta ir per ikiteisminį tyrimą surinktais įrodymais. Lengvinanti aplinkybė – kaltę jis pripažino ir gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta“, – komentavo Nijolė Damulė, Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, sodietis, norėdamas realizuoti naminius stiprius alkoholinius gėrimus, per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytu laiku, ūkiniame pastate laikė ir naudojo aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti. Turėdamas tikslą realizuoti, neteisėtai padarė ir laikė beveik 85 litrus naminės degtinės (40,0–86,8 proc.), užraugė ir laikė 360 litrų raugalo, tinkamo naminei degtinei gaminti (13,8–14,4 proc.), taip pat ketino pasigaminti 50,76 litrus absoliutaus 100 proc. etilo alkoholio, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, nes 2021 m. liepos 26 d. per kratą raugalą rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

www.joniskiodienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *